FC Kuressaare särgid jõudsid Brasiilia vutifänni kogusse

FC Kuressaare särgid jõudsid Brasiilia vutifänni kogusse

SUUR RÕÕM: Leandro Guimarces demonstreerib FC Kuressaare särke oma kollektsiooni toas. Tal on seljas Brasiilia suurima jalgpalliklubi Flamengo T-särk, milliseid on mehe kogus üle 200. Foto: erakogu

FC Kuressaare endiste mängijate Aivo Laulu ja Endrik Jägeri mängusärgid kuuluvad nüüd brasiillase Leandro Guimarcesi kollektsiooni.

Novembris kirjutas Leandro Guimarces FC Kuressaare Facebooki aadressile, et ta on jalgpallisärkide koguja Brasiiliast ja soovib saada endale mõne Eesti klubi särki. Kuid ta lisas, et kogub ainult kasutatud mängusärke.

FC Kuressaare tegevjuhi Martti Puki sõnul oli väike üllatus, et meie klubi üldse on Brasiilias märgatud ja seda, et keegi sealt soovib veel särke, ei oleks oodanud.

“Korra tekkis ka mõte, et tegemist on mingi spämmiga, aga kui vastusele tuli väga kiire reageering ja paari kirjaga oli selge, et särgisoov on väga tõsine, siis mõtlesin, et see mees peab need särgid saama,” lausus Pukk.

Pärast mõningast kirjavahetust läksid Brasiilia poole teele FC Kuressaare mängusärgid – Aivo Lauli kollane kodusärk ja tumesinine Nike’i võõrsilsärk 2009/10 ning Endrik Jägeri kollane Joma kodusärk 2011/12 hooajast.

FC Kuressaare särgid leidsid koha 1996. aastast kollektsioneerimisega tegeleva Leandro Guimarcesi maja toas, kus tal on üle neljasaja mänguvormi. “Suur tänu, FC KuressaareI on minu südames eriline koht ja see on esimene Eesti klubi, kes minu palvele vastas,” oli brasiillane Saaremaa esindusmeeskonna särkide üle õnnelik.

Kuna tema lemmikmeeskond on Flamengo Rio de Janeirost, siis üle kahesaja särgi on just selle klubi omad. Saja särgi ringis on tal Soomest, Rootsist ja Norrast ning nüüd ka Eestist.

Martti Puki sõnul küsitakse maailmas meie fänniasju ikka vähe ja mõne tuntuma välismaa klubiga ei saa üldse võrreldagi. “Aga võibolla on siin põhjus klubide enda tegemata töös ja info puuduses,” tõdes klubijuht.

“Liiga palju aega läheb muude probleemidega tegelemiseks ja alati on ka rahaküsimus. Aga üritame vähemalt FC Kuressaares asja jõudumööda parandada. Kodulehel on juba olemas koht, mille kaudu saab infot ja kui keegi midagi soovib, siis võib alati teada anda Facebooki kaudu. Hea tahtmisega on kõik asjad organiseeritavad.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 268 korda, sh täna 1)