Eelarvekärped survestavad treenerite kvalifikatsiooni (3)

Kuressaare revisjonikomisjoni hinnangul seab Saaremaa spordikooli treenerite koolituskulude vähenemine surve alla treenerite kvalifikatsiooni ja suunab eelarve täitmisel ülekulu tegema.

Spordikooli eelarves on 2010.–2012. aastal treenerite koolituskuludeks mõeldud summa varasemaga võrreldes vähenenud üle 50 protsendi ja linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Allan Niilsi sõnul tuleks linnavalitsusel seda selgitada. Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles, et spordikooli koolituskulude arvestuslikuks aluseks on üks protsent palgafondist. Arvestuslik koolituskulude summa eelarves ei ole 2010. aastast oluliselt muutunud, jäädes vahemikku 716–741 eurot. Küll võib koolitusele kulunud summa olla suurem, juhul kui koolijuht on pidanud vajalikuks üldsumma piires kulude teistsugust jaotust.

“Konkreetselt on spordikool näiteks 2011. aastal kasutanud koolituskuludeks vähem, kui eelarves kavandatud, ja 2012. aastal ületanud arvestuslikku summat,” selgitas Maripuu.

Spordikooli direktor Jaan Rooda tunnistas, et probleem on olemas ja eks kool kulutas tõesti natuke üle. “See number oli meie jaoks pisut väike, kuigi oleme kasutanud kõige odavamaid võimalusi läbi alaliitude ja spetsiaalselt Saaremaale pole kedagi tellinud,” selgitas direktor, kes tegi taotluse seda summat eelarves suurendada.

“Samas elame me infoühiskonnas ja treeneritel on palju võimalusi enda täiendamiseks interneti abil, sest kui inimene tahab, leiab ta alati vajaliku. Midagi hullu ei ole ja midagi tegemata ei ole jäänud.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 506 korda, sh täna 1)