Peeter Pihel koolitas Kuressaare ametikoolis

Peeter Pihel koolitas Kuressaare ametikoolis

JAGAS TEADMISI JA KOGEMUSI: Tipprestoranide, Pädaste mõisas asuva Alexandri ja Tallinnas asuva restorani Neh peakokk, Kuressaare ametikooli vilistlane Peeter Pihel oma teadmisi ja oskusi tutvustamas. Foto: Taavi Tuisk

Eile jagas Kuressaare ametikooli õppeköögis oma teadmisi ja kogemusi Eesti tipprestoranide, Pädaste mõisas asuva Alexandri ja Tallinnas asuva restorani Neh peakokk Peeter Pihel. Sous-Chef Martin Meikas valmistas samal ajal neli restoranide menüüs olevat toitu.

“Peetri puhul on hästi kõrgelt hinnatav see, et ta propageerib just kohalikku toorainet ja teeb nendest fantastilisi toite,” rääkis Kuressaare ametikooli juhtõpetaja Õile Aavik, lisades, et Peeter on pühendunud saarlane, kes püüab aidata kohalikke talunikke. “Hästi armas on see, et ta viib ise seemnepaki talunikele, nad sõlmivad kokkuleppe ja kasvatavad ürte ning kõike, mida on just vaja,” tähendas Aavik. Hästi oluliseks pidas Õile Aavik ka seda, et Pihel andis näiteks neljanda kursuse kokaõpilastele mõtlemisainet, mis on tööelus kõige tähtsam. “Just hoiak, oma töösse suhtumine ja tahe seda tööd teha,” jutustas Aavik, lisades, et Peetri sõnul peab ennast hästi palju ka ise distsiplineerima. Aavik kinnitas, et tema arvates oli tegemist väga huvitava loenguga. Samuti oli väga positiivne see, et ametikooli vilistlasena Peeter Pihel oma endist kooli ära ei unusta, vaid et ta ise avaldab tahet tulla ja rääkida.

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk märkis, et talle jäi Peetri esitlusest eriti meelde see, kui palju tööd nad on teinud tooraine hankimisel. Samuti see, kuidas suheldakse talunike ja farmeritega, et sobivat ja kvaliteetset toorainet hankida ning kuidas ise kevadel metsast pungi jt asju korjamas käiakse. “Ma arvan, et me võime siin maakonnas uhked olla, et meil on siin nii kõrgel tasemel, igas mõttes kohalik restoran: kohalikud on nii asukoht, tooraine, peakokk kui ka suur hulk personalist,” tõdes Tuisk.

Pärast loengu- ja slaidivooru said kõik õpilased küsimusi esitada. Näiteks tunti huvi, kas tipprestoranil on plaanis taotleda Michelini tärn, mille peale vastanud Peeter Pihel, et neil on alguses plaan jõuda esialgu maailma saja parema ning hiljem viiekümne ettevõtte hulka. Aga selleks on vaja väga palju õppida, kindlat tahet. Samas on neil ka hästi tore meeskond, üksi ei suudaks midagi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)