Politsei: tülinoriv kamp on linnalegend (145)

Politsei tülinoriv kamp on linnalegend

KULMUD RULLI: Pildike suvisest Kuressaarest, kus pimeduse varjus toimub asju. Foto on illustratiivne. Foto: arhiiv

Politsei kinnitusel ei ole tõsiselt võetavad jutud, et öises Kuressaares on asunud tegutsema teismeliste noormeeste kamp, kelle eesmärk tüli norida ja peksa anda.

“20. jaanuaril kella 4.30 paiku tungiti Kuressaares Tallinna tänaval toitlustusasutuses kallale 32-, 31- ja 50-aastasele mehele. 19. jaanuaril kella 5.25 ajal tungiti Kuressaares Tallinna tänaval meelelahutusasutuse ees kallale 22-aastasele noormehele.” Kuivad faktid eilsetest Kuressaare politseiuudistest. Mis on aga nende ridade taga – kas varahommikuks ennast pildituks joonud inimeste omavaheline kiskumine? Või teismeeas kraaklejate punt, kelle eesmärk on end täis juua, tüli norida, peksa anda?

Saarte Hääl rääkis eile kõrge linnaametnikuga, baaripidajaga ja meelelahutusäris tegeleva kuressaarlasega. Kõik väidavad justkui ühest suust: Kuressaares on hakanud süstemaatiliselt peksmistega tegelema seltskond noormehi. Laupäeva öösel toimus nende “etteaste” Pritsumajas, kus ühel kannatanul löödi väidetavalt ninaluu puruks.

Reede- ja laupäevaöiste juhtumite uurimiseks algatas politsei kriminaalmenetluse avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel. Prokuratuuri pressiesindaja Annely Erm kommenteeris, et kolme kannatajnuga juhtumis olid kallaletungijateks 7 või 8 seni tuvastamata isikut.

“Uus põlvkond kraaklejaid, kelle vastu ei julge keegi tunnistada,” väidab üks allikas. “Seni ülbavad, kuni mõne terava kivi leiavad,” lisab teine. “Asjaga tegeletakse,” teab kolmas, et tulemas on omakohus.

Kõrge politseiametnik kinnitab eravestluses, et selliseid kampade jutte kerkib aegajalt ikka üles, kuid tegelikult asi nii hull siiski ei olevat: “Pigem omavahelised arveteklaarimised, niisama ikka keegi peksa ei saa.”

Politsei pressiesindaja Kristi Kais rahustab ametliku kommentaariga: “Kodanikel ei ole vaja karta nn peale passivaid tülinorijaid.”

Rääkides eelmisel nädalavahetusel toime pandud avaliku korra rikkumistest, märgib Kais, et sellised järjepanu toimuvad kaklused on siiski pigem erandid kui reeglid.

“Selge see, et mingisugust peksmistele organiseeritud seltskonda ei ole. Antud juhul on ikkagi tegemist omavaheliste arvete klaarimisega, kus sõnad enam kaklejate arvates ei aita,” sõnab Kais.

Kuressaare kesklinnast paluti eelmisel aastal öösiti politsei telefonil 110 abi erinevate korrarikkumiste puhul 230 korda. Neist 115 olid seotud lärmamise ja vandalismiga ning 43 teadetega vägivallajuhtumite ehk kakluste ja peksmiste kohta.

Kuressaare politsei on soovitanud linnavalitsusel olukorra parandamiseks lühendada ööbaaride ja toitlustuskohtade lahtiolekuaegu. Ettepaneku arutamiseks kutsub linnavalitsus tuleval teisipäeval ümarlaua äärde erinevate osapoolte esindajad.

Täna aga toimuvad Kuressaare linnavalitsuse ja Lääne prefektuuri korraldusel Kuressaare kultuurikeskuses mõttetalgud koondnimetusega “Turvaline Kuressaare”, kuhu kutsutuid palutakse “teada anda murest, mis Sind linnakodanikuna ärritab”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 425 korda, sh täna 1)