Saarlased käisid Matka messil soomlasi meelitamas

Eelmise nädala lõpus toimus Helsingis Põhjamaade suurim turismimess Matka 2013. Oma suurima tiitlit õigustas mess sel aastal igati, kuna enam kui 76 000 inimesega löödi viimaste aastate külastusrekord.

Põnevaid paiku, uudiseid ja messipakkumisi olid soomlastele SA Saaremaa Turismi koordineerimisel pakkumas ka saarlased. Kohal olid kuue ettevõtte esindajad – Kuressaare turismiinfokeskus, Tuule Villa/reisibüroo, Arensburgi Reisid, Grand Rose Spa, Saaremaa Spa hotellid ja Pidula mõis. Oma 15 ruutmeetri suurust boksi jagati sõbralikult Hiiumaa ja Läänemaa esindajatega.

Soomlaste huvi Saaremaa vastu on jätkuvalt suur. Nelja päeva jooksul jagati ära tuhandeid Saaremaa ja Muhu turismikatalooge. Saaremaa spaasid, matkaradu ja mõisaid tutvustavad teemavoldikud said otsa suisa enne messi lõppu. Seega tunduvad just need teemad olevat ühed populaarsemad.

“Tosi hieno paikka”

Paljud külastajad jõudsid Saaremaa boksini juba naeratus näol, teatades, et nad on Saaremaal korduvalt käinud ja see on “tosi hieno paikka” (“tõeliselt suurepärane koht”). Nagu arvata oligi, olid meie spaahotellid põhjanaabrite hulgas hästi tuntud ja hotellide messi tarbeks koostatud eripakkumised osutusid väga menukateks.

Transpordiühenduste osas tunti endiselt puudust otseühendustest Helsingi ja Kuressaare vahel. Jätkuvalt populaar-sed teemad on reisimine oma purjeka ja karavaniautoga. Meie viimastel aastatel avatud uute väikesadamate üle tunti siirast heameelt.

Samas leidub igal aastal messil piisavalt ka neid külastajaid, kes ei ole Saaremaal kunagi käinud. Ei erinenud selle poolest ka käesolev aasta. Üsna mitmeid kordi pidi Saaremaa tutvustamist alustama Eesti kaardilt asukoha näitamisega. Sellele järgnes erinevate transpordiühenduste tutvustamine.

Umbusklikumad külastajad küsisid seepeale, kas tõesti praam sõidab kogu aeg? Isegi talvel? Aeg-ajalt tunti huvi ka Saaremaa turvalisuse vastu. Päriti sedagi, kas auto võib ööseks lihtsalt hotelli kõrvale jätta? Isegi Mercedese?

Ooper ja golf

Saarte rahulikkuses ja vaikuses ei kahelnud kindlasti need külastajad, kes kiitsid Muhu saart. Lisaks saare idüllilisusele mainiti ka sealset kaunist käsitööd. Väga head teavitustööd on Soomes suudetud teha Eesti parimate restoranide osas. Mitmeid kordi käidi Saaremaa boksist otsimas seda kõige paremat restorani, mis pidavat kuskil Saaremaal olema. Jutt käis muidugi Muhu saarel asuvast Pädaste mõisa restoranist Alexander.

Üsna hästi oldi kursis ka meie erinevate kultuurisündmuste ja eeskätt muidugi ooperipäevadega. Palju oli ka neid, kellel olid helged mälestused Saaremaal veedetud jaanipäevadest. Eraldi reklaamleht oli sel aastal tehtud Saaremaa merenädala tutvustamiseks. Selle aasta merenädala pärliks olev The Tall Ship Races saabub Saaremaale just Helsingi sadamast.

Kultuurisündmustele lisaks armastavad soomlased veeta palju aega ka värskes õhus. Lisaks eelpool mainitud matkaradade infole oldi väga huvitatud ka erinevatest jalgrattamarsruutidest. Endiselt aktuaalne teema on ka golf.
Loodame, et nelja päeva jooksul Helsingis tehtud teavitustöö tulemusel saabub juba eeloleval suvel Saaremaale märkimisväärne arv soomlasi.

Kristina Mägi
Kuressaare linnavalitsuse turismispetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 520 korda, sh täna 1)