Esimesel Solistical võidutsesid mandri lauljad (1)

Noorte lauljate konkursil Solistica osalenud saarlastest sai parima tulemuse teise koha pälvinud Kristiin Koppel Kuressaare gümnaasiumi huvikoolist Inspira.

Pilvi Karu juhendamisel võistelnud Kristiin astus möödunud reedel ja laupäeval Kuressaare gümnaasiumis peetud festivalil lavale 7.–9. klassi arvestuses.

Samas vanuseklassis esinenud Teele Tiltsi, samuti Inspira esindajat (juhendajad Pilvi Karu ja Tiit Paulus), hinnati 4. koha vääriliseks.

4.–6. klassi õpilaste seas võistelnud saarlasele Kerstin Tangule KG Inspirast (juhendaja Pilvi Karu) kuulub oma vanuseklassis 5. koht.

“Saarlastel läks väga hästi,” leidis festivali peakorraldaja Pilvi Karu. “Teine, neljas ja viies koht – esikuuiku kohad – on sellise sõelaga võistluse puhul suurepärane tulemus. Ega siis iga kord, kui vabariigi parimad võistlevad, saa grand prix siia tulla.”

I koha omanik 4.–6. klassi laste seas ning festivali grand prix´ võitja on žürii otsusel Su-sanna-Reti Räim Kehra kunstidekooli Heli laulustuudiost (juhendaja Heli Karu). II koha sai Gustav Adolfi gümnaasiumi ja Nõmme kultuurikeskuse esindaja Rebecca Tamm, III koha aga Pauline Vähi Ülenurme muusikakoolist.

7.–9. klassi õpilaste seas saavutas esikoha Kristina Bian-ca Rantala Räpina muusikakoolist. III koha omanik on Kristjan Luik Viljandi muusikakoolist.

10.–12. klassi lauljate arvestuses võitis I koha Elina Hokkanen Heino Elleri nim Tartu muusikakoolist, II koht kuulub Kristin Koltsile Ülenurme muusikakoolist, III koht aga Kristi Raiasele Põlva muusikakoolist. Saarlasi esiseitsme hulka ei jõudnud.

Žürii eritunnustuste vääriliseks tunnistati Inspira esindaja Kristiin Koppel, Viljandi Kitarrifestivali eritunnustuse osaliseks said aga Teele Tilts Inspirast ning Sander Sepp Kuressaare muusikakoolist (juhendaja Tiit Paulus).
Pilvi Karu pidas esimest Solisticat õnnestunud ettevõtmiseks.

“Kui uskuda neid, kes siin kohal olid ja lastega võistlemas käisid, siis tundub, et korraldamine tuli päris hästi välja,” rääkis ta.”Saime hästi palju kiidusõnu ja positiivset tagasisidet.“

Küsimusele, kas ja millal on oodata järgmist Solisticat, vastas Karu: “Kõigepealt tuleb istuda maha, küsida endalt ning maakonna ja linna esindajailt, kas me jaksame ja kas meil on sellist üritust vaja. Kui arvatakse, et on, siis Solistica tuleb.”

Pikemalt loe Solisticast homse Saarte Hääle kultuurileheküljelt.