Lohesurfarid hakkasid meistreid selgitama (FOTOD)

Lohesurfarid hakkasid meistreid selgitama

59 km/h: Just nii suure kiirusega sõitis võitja Kaur Filippov. Foto: Raul Vinni

Kogu aasta kestvate lohesurfi esimeste Saaremaa lahtiste meistrivõistluste avaetapil jättis võidu koju Kaur Filippov, kes kiirusesõidus suutis Kuressaare Titerannas välja sõita 59 kilomeetrise tunnikiiruse.

Läbi aasta kestvate meistrivõistluste esimene etapp peeti Titerannas hüvas tuules, kuid siiski rasketes ilmaoludes. Seda peamiselt põhjusel, et lumi vaheldus jäälaikudega, mis nii mitmelgi sõitjal lohe valitsemise üle jõu käivaks muutis.

Paarisajameetrisel rajal läks mõõtu võtma 18 surfarit Saaremaalt ja mandrilt. Võitja selgitati viies sõidus, millest kirja läks kõige kiirem aeg. Kiireim oli Kaur Filippov, kelle parim hetk oli 59 km/h. Teine oli Martti Ainola Laulasmaa surfiklubist kiirusega 57 km/h ja kolmas Madis Kallas samuti Laulasmaalt, kelle kiiruseks mõõdeti samuti 57 km/h.

Filippovi võit ei olnud eriti suur üllatus, kuna tema nimel on ka mitmeid Eestis suvel ja vee peal lohega sõidetud kiirusrekordeid. Nii sõitis ta eelmisel suvel Koovil Eesti lohesurfi maksimumkiiruseks koguni 80,47 km/h.

Võitja ise ütles Saarte Häälele kommentaariks, et hea tulemuse otsustab eelkõige kogemus ja ka varustuse valik. Kogemuse vahet näitab ka näiteks see, et 18. jäänud võistleja ja Filippovi kiiruse vahe oli 28 km/h. Hirmu 60 km tunnikiirusega jääl kihutades Filippov ei tunne. “See selline vaikne hoog speedi (kiirusvõistlus – toim) puhul,” märkis ta.

Saarlastest mahtusid esikümnesse veel Saaremaa lohesurfiklubi sõitjad Rein Koltšuk (5. koht kiirusega 53 km/h) ja 8. Mihkel “Mikk” Raudsepp (8. koht kiirusega 47 m/h).

Saaremaa meistrivõistlused jätkuvad lume olemasolul talvise rajasõiduga. Suvel on etappidena plaanis rajasõit, maraton ja vabastiili ehk siis trikkide tegemise võistlused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 302 korda, sh täna 1)