Uus kolmiküritus paneb saarlased sportima

MTÜ Karujärve Tervisespordikeskus korraldab koostöös Saaremaa orienteerumisklubi ja Saare maavalitsusega tänavu kolmikürituse, millega soovitakse tuua saarlasi spordi juurde.

Kolmiküritusse kuuluvad 3. veebruaril sõidetav Saaremaa suusamaraton, 29. juunil toimuv Saaremaa suurjooks ja 5. oktoobrile kavandatud Karujärve rattamaraton.

Üks ürituse korraldajaid Simmo Kikkas ütles, et maailm tühja kohta ei salli ning Tartu nelikürituse kõrvale on tekkinud sarnased võistlused ka regionaalsel tasemel ja need on väga menukad.

“Saaremaal on sellist asja juba ammu vaja olnud,” märkis Kikkas, kelle sõnul püütakse nüüd need Karujärve kolmiküritusena kokku liita. “Kindlasti ei anna distantsid mingit maratoni mõõtu välja, aga ei ole ka plaanis teha seda väga hullumeelsetele vastupidajatele. Peamine on perekeskne ning jõukohane formaat vanematele ja lastele.”

Kuigi kolme ala kokkuvõttes peetakse ka üldarvestust, on kõik omaette üritused, sest mõni tahab näiteks ainult suusatada või sõita vaid jalgrattaga. Üldarvestusega antakse lisamotivatsiooni neile, kes osalevad kõigil kolmel alal.

Võistlema oodatakse võimalikult palju inimesi. “Ega me püüa saada ühe aastaga suureks ja märkimisväärseks, sest see tahab saada rahulikku arengut ja inimesed peavad saama võistlusteks valmistuda,” selgitas Kikkas, kelle sõnul pole enne 600–700 osalejat mõtet pidurit panna.

Kolmikürituse parimale mehele ja parimale naisele antakse Karujärve tervisespordikeskuse karikas ja eriauhind. Parim selgitatakse kõigi kolme osavõistluse põhidistantsi läbinute vahel vastavalt koefitsiendile (koht ja kaotusprotsent võitjale). Osalejatele, kes jõuavad kõigil kolmel üritusel põhidistantsil finišisse, on korraldajate poolt kingituseks teemakohased meened.

Avalöök antakse pühapäeval Karujärvel sõidetava suusamaratoniga. Simmo Kikkas rõhutas, et eelkõige jälgivad korraldajad ilmateadet, sest kui tõmbab hullu sula käima, siis pole midagi teha. Aastavahetuse sula tegi rajale palju kurja, kuid 5 km ring on veel heas seisus, suurem ei ole nii hea. Kui ilm peaks alt vedama, siis soovitakse üritus korraldada ikkagi veebruaris.

Praeguste kavade kohaselt sõidetakse 18. Saaremaa suusamaraton vabatehnikas ja põhidistantsi pikkus on 33 km, lühem distants 11 km. Kui lumeolud on kehvad, võib distants ka lüheneda.

Simmo Kikkas ei usu, et võistlusmaa oleks liiga pikk. “Ei tapa mitte distants, vaid pulss, sest kui ajame südame kiirelt käima, on raske. Tuleb sõita omas tempos,” selgitas ta.

Laupäeval toimuvad Kärla rajal lastesõidud kuni kuueaastastele 400 m ja kuni 12aastastele 1,6 km rajal. Isad-emad saavad samas sõita suusasprinti. Pühapäeval on suusamaratoni start kell 12 Karujärve tervisespordikeskuses. Ühtlasi on see ka Saaremaa meistrivõistlusteks pikamaasuusatamises.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)