Pikkor kukutas Kikkase ja võitis suusamaratoni (FOTOD) (1)

Pikkor kukutas Kikkase ja võitis suusamaratoni

KAKS KANGET: Rauno Pikkor ees ja Simmo Kikkas järel, täpselt nii kui finišis. Foto: Sander Ilvest

Pühapäeval Karujärvel sõidetud 30 km pikkuse 18. Saaremaa suusamaratoni võitis endine kahevõistleja Rauno Pikkor, kes pani oma paremuse maksma viimases kurvis, kui senine valitseja Simmo Kikkas kukkus.

“Simmo tegi lõpus töö ära, kui ta paar kilomeetrit enne lõppu kiirendas ja kahekesi eest ära saime,” rääkis Rauno Pikkor, kelle sõnul läksid neil viimases kurvis Simmoga õlad kokku ja saarlane kukkus, mistõttu jäi seekord finišiheitlus ära.
“Kahjuks tuli lõpplahendus enne finišit, sest ühes sisekurvis võttis Rauno järsult sisse, mina seda ei näinud ja kahjuks olin mina külili,” tunnistas Simmo Kikkas.

Suusatajatel tuli läbida kolm 10 km pikkust ringi. Kohe võidusõidu alguses sai eest ära seitse meest, kelle hulgas olid saarlastest lisaks Kikkasele veel Reimo Nook ja Aimur Arge, kes jäi teisel ringil liidritest maha.

Esimest korda Saaremaal suusad alla saanud Rauno Pikkori sõnul oli võistlus kiire ja väga tempokas. “Sai jalgratturit sõita, sest panime pundis. Sõideti koos, kuuest neli tegid tööd ja laskumistel lükkasime hoogu. Ka rada oli hea ja kiire,” rääkis Pikkor võistlusest.

“Rauno tegi õigesti, et istus kogu aeg pundis ja tööd ei teinud,” märkis Simmo Kikkas. “Esimesel ringil vaatasin, mis toimub. Teisel ringil ma kogu aeg vedasin, sest nägin, et tempo läheb muidu liiga aeglaseks. Kui lõpus on pundis palju mehi, võib finišis ohtlikuks minna. Siis mõtlesin, et tuulemurdja ülesanne on üsna tänamatu ja tõmbusin punti tagasi. Rauno oli lõpus minust natuke värskem ka, kuna pundis sees oli lihtsam olla kui ees tuult murda.”

Rauno Pikkori aeg oli 1:17.32, Simmo Kikkasel 1.17.42 ja Heiti Hallikmaal 1:17.44. Reimo Nook oli ajaga 1:18.06 viies.
Saaremaa suusamaratoni neli korda järjest võitnud Simmo Kikkas teiseks jäämisest numbrit ei teinud. “Las teised mehed võidavad ka, sest muidu mõeldakse, et ma iseendale seda võistlust korraldan,” lausus Kikkas. “Minu jaoks on täna korraldustiimi töö tähtsam ja ei pea alati hambad ristis suruma. Sõidan mõnuga ja siis vaatan, mis saab.”

Kokkuvõttes 1:29.10ga 16. koha saanud parim naine Annika Vaher edestas lähimat konkurenti Johanna Toplaant enam kui nelja minutiga ja kolmanda koha saanud Susanna Toplaan kaotas talle juba üle viie minuti.

“Jah, eks see võitlus iseendaga olegi see kõige suurem võitlus, aga rajal oli Jüri Linde mulle suur konkurent ja vedaja,” rääkis Annika Vaher, kes tahtis vaid sõitu nautida ja mingit konkreetset eesmärki endale ei seadnud.

Vaher tõdes, et vorm on hea. “Mind üllatasid jooksutulemused ja siis tahtsin näha, kas ma ka suusatamises olen paremaks saanud. Nüüd tahaks vormi realiseerida Tartu maratonil ja Finlandiahiihtol. Aga Saaremaal tahad alati võitu saada, sest mujal suudad rahulikumalt võtta,” märkis Annika Vaher.

Kokku lõpetas 18. Saaremaa suusamaratoni 134 suusatajat, neist põhidistantsi 79.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 965 korda, sh täna 1)