Tähistati Tartu rahu 93. aastapäeva

Tähistati Tartu rahu 93. aastapäeva

Foto: Sander Ilvest

Üle poolesaja inimese kogunes laupäeval kell 10 Kuressaare kesklinnas asuva Vabadussõja mälestussamba juurde, et pärgade paneku ja küünalde süütamisega tähistada Tartu rahu 93 aastapäeva.

Kuressaare aselinnapea Argo Kirss võrdles Tartu rahu allakirjutamist vabariigi sünnitunnistusega. Pärja panemisega tunnustas ta langenud kangelasi. Kuid oma kõne lõpetas ta etteheitega riigikogu liikme Yana Toomi avalduse suhtes, sest Kirsi meelest on meie riik alles väga habras ning seda ei tohiks mõtlematult rünnata.

Kolonelleitnant Kristjan Moora rõhutas Tartu rahu tähtsust kui poliitikute võitu diplomaatiarindel. Tema sõnul on meie ajaloolise vabadusvõitluse tähtpäevad seotud kangelasliku, kuid enamasti kurvalt lõppenud vastupanuga. Moora usub, et sõjad maailmas ei lõpe. Ning hoolimata sellest, et me ise ei ole praegu näiliselt kellegagi sõjas, oleme me ka tänases maailmas kaotanud oma välismissioonidele saadetud sõdureid. Vabadussõja mälestussamba juures meenutame me seetõttu kõiki oma sõdureid, ka neid, kes on langenud meie rahvusliku vabaduse eest pärast meie võidukat Vabadussõda.

Oma kõne lõpus kinnitas Moora, et Kaitseliit on organisatsioon, mis liidab vabatahtlikke kodanikke meie riigi kaitseks ja teeb rahumeelset koostööd ka nende linnaametnike, linnakodanike ja naabritega, kes Kaitseliiduga liituda ei soovi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 270 korda, sh täna 1)