Memmed-taadid tulevad kokku Muhus

Järgmise nädala laupäeval Muhu spordihallis toimuv traditsiooniline, järjekorras juba 18. memme-taadi päev toob kokku ligi kakssada viiskümmend osalejat tervest Saare maakonnast.

“Meie memmed ja taadid on meie kullavara, kelle mälestused, oskused ja teadmised on väga olulised. Sellel peol tahakski näha just neile olulisi laule ja tantse,” sõnas Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember.

Tänavu on peo teemaks “Rannarahva lood ja laulud”. “Ikka selleks, et väärtustada saarelist elulaadi, tuua välja esivanemate lood ja laulud, tantsusammud ja pillilood,” selgitas Krista Lember, lisades, et kõnealune teema on väga lai ja hõlmab kogu saarelist elulaadi.

Muhu valla kultuuri- ja spordikorraldaja Anneli Tamm kinnitas, et ettevalmistused peoks juba käivad. “Me üritame anda endast parima,” kinnitas Tamm. Tema sõnul kedagi ukselt tagasi ei aeta. Kui on huvilisi, kes tahaksid pidu kaema tulla, andku sellest aga Anneli Tammele teada, et ta teaks ruumiga arvestada.

Täpselt keskpäeval, kell 12 algaval peol astub iga rühm üles kuueminutilise kavaga. Laulu- ja tantsukavasid seejuures ei hinnata, need tehakse vaid üksteisele vaatamiseks ja oma lustiks. Peale etteasteid mängivad tantsuks Laulusõbrad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)