Ninnas ja Uustulnd rääkisid uuest raamatust

Ninnas ja Uustulnd rääkisid uuest raamatust

MEREMEHED OMAVAHEL: Viiskümmend aastat tagasi Kaug-Idas ühes laevas merd sõitnud Toivo Ninnas ja Vello Jõgi (vasakul) Ninnasest raamatu kirjutanud Lembit Uustulndiga. Foto: Sander Ilvest

Reede õhtul Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis toimunud kohtumisel lugejatega esitlesid kaks kaptenit Toivo Ninnas ja Lembit Uustulnd elulooraamatut “Kapten Toivo Ninnase üheksa lainet.”

“Kas sellise raamatu oleks saanud kirjutada lihtsalt kirjanik, ilma, et ta oleks olnud kapten?” küsis vestlust juhtinud raadiomees Tõnis Kipper.

“Ma arvan, et ei oleks saanud. Selleks on vaja ikka ametit tunda,” vastas Toivo Ninnas.

Merekultuuri seltsi algatusel toimunud kohtumise esimestest minutitest alates said esinejad publikuga suurepärase kontakti. Toivo Ninnas märkas saalis saarlasest meremeest Vello Jõge, kellega oli olnud Kaug-Idas ühes laevas. Toivo Ninnasega oli kohtuma tulnud teisigi tema endisi kolleege.

Raamatu autor Lembit Uustulnd rääkis teose sünnist ja luges mahukast trükisest humoorikaid katkendeid.

“Alguses oli kondikava päris raske koostada. Materjali oli väga palju, kohe kaks toatäit. Lõppkokkuvõttes tekkis pealkiri nagu iseenesest. Toivo Ninnase eluperioodid on jagatud üheksaks osaks. Kapten Ninnase elufilosoofia on väga huvitav – kord ta lainega tõuseb, viibib laineharjal, siis langeb, jälle tõuseb,” rääkis Lembit Uustulnd.

Kapten Ninnas toonitas, et elu ongi nagu lainetel liikumine. “Kui oledki mõne lainega alla tulnud, siis pead kohe mõtlema, kuidas üles saad. Raamatu pealkiri on õige,” väitis Ninnas.

Mereharidusest kõneldes märkis Toivo Ninnas, et Eesti Mereakadeemia on juba pikemat aega alarahastatud. Praegu on kaalumisel mereakadeemia viimine Tallinna tehnikaülikooli alluvusse. Ninnase arvates on see hea mõte.

Ligi kahetunnise vestluse järel said huvilised raamatuisse nii Lembit Uustulndi kui Toivo Ninnase autogrammi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 433 korda, sh täna 1)