Päästjad said Orissaares endale mõnusa pesa

Päästjad said Orissaares endale mõnusa pesa

RUMM JA RUMM: Politseiametnikud kinkisid päästepiirkonnale nende pealiku pildi, et seegi värskelt renoveeritud hoonet kaunistaks. Foto: Sander Ilvest

Eile avati puhkpillihelide saatel Orissaare päästekomando renoveeritud maja, kus pärast põhjalikke remonditöid on ruumi kahele tuletõrjeautole ja päästjate kasutada igati nüüdisaegsed töö- ja puhkeruumid.

Lääne päästekeskuse juht Ivar Kaldasaun märkis avakõnes, et põhiline raha hoone renoveerimiseks saadi CO2 kvoodist.

“Päästjad on saanud endale Orissaarde mõnusa pesa. Ärge muutuge siin liiga mugavaks. Käige siit väljas mitte ainult kustutustöödel, vaid ka ohutusalast sõnumit levitamas, harjutamas ja õppimas. Kasutage kõiki neid võimalusi, mida uhke maja teile pakub,” soovitas päästekeskuse juht.

Kutseline päästekomando loodi Orissaares 1994. aastal, kui võeti tööle kaks kutselist päästjat. Tollal asusid komando ruumid aleviku bussijaama vahetus läheduses. Praegu asub komando diiselgeneraatori tarvis ehitatud hoones. Tõsi, generaatorit ennast pole sellesse majja kunagi toodud.

“1995. aasta lõpus andis omavalitsus selle maja meie käsutusse. 1996. aastal jõudsid ehitustööd niikaugele, et võisime sisse kolida,” ütles Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe.

Ta toonitas sedagi, et kui päästjatel on korralikud töö- ja olmeruumid ning tehnilised vahendid, siis annavad selle ameti esindajad endast kõik inimelude ja vara päästmisel.

Häid sõnu ütlesid ja kingitusi jagasid Saare maavanem Kaido Kaasik, riigikogu liige Kalle Laanet, piirkonna omavalitsuste juhid, ehitajate esindaja ja paljud teised.

Orissaare päästekomando pealik Peeter Rumm tänas ehitajaid EBC Ehitusest ja teistestki firmadest ning kõiki kaasaaitajaid, öeldes, et Orissaare piirkonna 22 töötajat on tingimustega rahul.

Margus Lindmäe sõnul on Saare maakonna kõigi kolme kutselise komando – Kuressaare, Kihelkonna ja Orissaare päästjail nüüdsest nor-maalsed töötingimused. Vabatahtlike komandosid on Saare maakonnas 11, neist vaid kahel on nüüdisaegsetele tingimustele vastavad hooned ja varustus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 683 korda, sh täna 1)