Viirelaiu majakavahi majast saab majutuskoht (2)

Viirelaiu majakavahi majast saab majutuskoht

VIIRELAIU TULETORNIKOMLPEKS: Hooned on säilinud küllaltki terviklikult. Foto 1998. aastast. Foto: Jaan Vali kogu / Eesti Tuletorni Selts

Tallinna ettevõte Paternoster OÜ koos partneritega kavatseb investeeringutoetuse abil muuta Suures väinas asuva Viirelaiu majakavahi hooned kaasaegseks majutuskohaks.

“Oleme juba ühest otsast alustanud lammutustöödega ja tahame nüüd kohe minna ka ehitusega peale,” ütles Paternoster OÜ juhatuse liige Ain Kaldra.

Majakavahi põhimaja tahavad arendajad taastada võimalikult autentsel kujul, kuigi tarbimismugavuse huvides on hoonele kavas lisada mõni veranda.

“Seal on võimalik nii aastaringselt elada kui ka puhkemajana külalisi vastu võtta,” rääkis Kaldra, kellel on varasem kogemus Jõgevamaal asuva Umbusi vesiveski elluäratajana ja majandajana.

Viirelaiu vana aida kohale on plaanis ehitada mere poole klaasustega avatud paari-kümne kohaga seminarihoone, mis sobib ka pidude pidamiseks. Olemasolev saun ehitatakse natuke pikemaks, et sinna mahuks nii Soome saun kui miniatuurne Türgi saun väikese basseiniga. Millises mahus saab puhkekompleks sauna- ja veeprotseduure pakkuda, sõltub sellest, kas keskkonnaamet lubab saarele rajada puurkaevu või mitte.

Ain Kaldra sõnul on Viirelaid rahu ja vaikuse nautimiseks väga hea koht. Ehkki saar oma rajatistega on ümberringi kõikjale nähtav, säilib seal tegelikult privaatsus.

“Sa võid seal praamile lehvitada palju tahes, aga kapten vastu ei lehvita, saarel olevad inimesed praamile ära ei paista,” rääkis Kaldra.

Ain Kaldra sõnul on ta ise käinud Viirelaiul vaid kajakkidega ning üks võimalus olekski hakata inimesi saarele tooma seiklusliku matka vormis. “Üksikule inimesele saame tulla ise paadiga vastu, või siis osutab kohalik kalur seda teenust,” pakkus Kaldra, kelle sõnul saab mootorpaadiga saarele 15 minutiga.

Ehkki PRIA määras arendajale hoonete rekonstrueerimiseks toetuse, pole projekti alustamine siiski veel täielikult kindel ja sõltub kokkulepetest ehitusmeestega.

“Kõik kunagi võetud ehituspakkumused tuleb uuesti üle vaadata, sest ehitushinnad on tugevalt tõusuteel ja jälle pole ehitusmehi saada,” sõnas Ain Kaldra. Kui kõik läheb aga soovitud rada pidi ja ehitustööd pihta hakkavad, kulub puhkekeskuse valmimiseks objekti saarelist asendit arvestades 2–2,5 aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 182 korda, sh täna 1)