Kuritegevus Saaremaal 2009-2012

kuritegevus saaremaalLaias laastus püsis Saare maakonnas möödunud aastal kuritegevuse tase tunamullusega samal tasemel, isikuvastaste kuritegude arvukus langes aastaga aga kolmandiku võrra.

Arvudesse panduna: Saare maakonnas toimus ametlikel andmetel 2012. aastal 64 isikuvastast kuritegu, aasta varem oli neid 90. Kokku algatati mullu maakonnas 503 kriminaalmenetlust.

Ehkki justiitsministeeriumi koostatud Saare maakonna 2012. aasta registreeritud kuritegude statistikas kajastub ka üks tapmine, oli politsei andmeil tegemist suitsiidiga.

Kaks kriminaalmenetlust toimus eelmisel aastal karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest. Ühel juhul on algatatud menetlus raske kehavigastuse tekitamise asjus ning kahel puhul on raske vigastus tekitatud ettevaatamatusest.

Isikuvastastest kuritegudest enim oli möödunud aastal kehalisi väärkohtlemisi ehk peksmisi, mida registreeriti 53 korral, neist 36 omakorda Kuressaares.

Aasta varem oli maakonnas kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel algatatud menetlusi 78 ja 2010. aastal 50.

Ametlikel andmetel pandi toime üks vägistamine ja üks sugulise kire vägivaldne rahuldamine. Viimase paragrahvi alusel menetleti näiteks 2010. aastal koguni 11 juhtumit.

Langustrendi näitasid möödunud aastal avaliku korra vastased kuriteod. Näiteks kui 2011. aastal kasutasid kraaklejad koguni kümnel korral võimuesindajate vastu laimavaid või solvavaid väljendeid ja said sellega kriminaalmenetluse kaela, siis mullu oli sarnaseid juhtumeid 3. Omavolilisi sissetunge oli 2012. aastal 25, aasta varem 34.

Väikeses tõusujoones liikus aga varavastaste kuritegude arv, seda suuresti kauplustes toime pandud varguste arvelt. Samuti kergitas varguste arvu märgatavalt Pihtla vallas vargabandede tegutsemine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 609 korda, sh täna 1)