Linn suurendab abipolitseinike rahastamist (1)

Kuressaare linnajuhtide ning politsei esindajate vahel eile toimunud kohtumisel keskenduti abipolitseinike tegevuse rahastamisele.

Abipolitseinike tegevuse toetamise teema on linnapea Mati Mäetalu sõnul seotud 2013. aasta eelarvega. Ta nentis, et Kuressaare linn on abipolitseinike tehtud töötunde linnaeelarvest rahastanud alates 2006. aastast.

“Eelmisel aastal kulus toetuseks 3579 eurot – maksti 7 abipolitseinikule – ning lisaks soetati abipolitseinikele ka kolm politsei ohutusvesti kogusummas 260 eurot,” tõdes Mäetalu. 2013. aasta eelarve projektis on abipolitseinike toetuseks aga 4020 eurot.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik sõnas, et linna piirkonnas toetasid abipolitseinike tegevust 2012. aastal kohalikest omavalitsustest eelkõige Kuressaare linn ja Kaarma vald.

Need olid Alliku sõnul omavalitsused, mis omaalgatuslikult on näidanud üles valimisolekut abipolitseinike tegevuse toetamiseks. “Politsei soovib eraldi esile tõsta Kuressaare linna panust, kelle soov ja tahe panustada turvalisemasse keskkonda ning konkreetne eelarveline eraldis abipolitseinike tegevuse toetamiseks on olnud tähelepanuväärne ka Eesti mastaabis,” nentis politseijaoskonna piirkonnavanem.

Aare Alliku kinnitusel on politsei ka 2013. aasta jooksul kavandanud tegevusi abipolitseinike ridade täiendamiseks.

“Kui varem tegutsesid abipolitseinikud enamjaolt patrullimisel abijõuna, siis alanud aastast ootame abijõudu ka ennetustöösse,” avaldas ta. “Ideaalis võiks saabuda olukord, kus igas Saaremaa omavalitsuses oleks vähemalt üks abipolitseinik.”

Jaanuari keskpaiga seisuga on Saare maakonnas 13 – Lääne regioonis tervikuna 133 – abipolitseinikku. Neist kolme-teistkümnest kaheksa abipolitseinikku on tegevad Kuressaare piirkonnas ning viis Ida-Saare piirkonnas. “See tähendab, et maakond on jagatud kaheks,” nentis Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 340 korda, sh täna 1)