Ruhnu uuris kosjasobitamist Tallinnaga (15)

Üleeile kohtus Ruhnu vallavanem Aare Sünter Tallinna linnapea Edgar Savisaare ja abilinnapea Taavi Aasaga, et vestelda Ruhnu ja Tallinna ühinemise võimalikkusest. Paljudele aprillinaljana tundunud idee tuli Sünteri sõnul üles Ruhnu volikogus.

Eile Kuressaares lennuilma oodanud Sünter ütles Saarte Häälele, et haldusreformiteemalise arutelu käigus taoline küsimus üles kerkis. “Kui on küsimus, siis tuleb küsida,” ütles Sünter.

Küsimusele, miks Tallinn, mitte Pärnu või Kuressaare, vastas Sünter, et aga miks mitte? “Kõik nad on meist kaugel,” sõnas ta ja lisas, et Tallinnal on näiteks Aegna saar ju ka.

Sünteri sõnul Tallinn väikesest Ruhnust midagi ei võidaks ja ka Ruhnu pole nii vaene, et endale n-ö rikast peigmeest otsida.

Vallavanem lükkas ümber jutud, et Tallinnaga liitumise plaan oli valminud ühe tuntuma suveruhnlase Aivar Tuulbergi peas, kellel pealinna võimuga head suhted.

Sünter ei otsiks mõtte tagant ärilist või poliitilist tausta. “Ma ei kuulu ühtegi erakonda ega suhtle ka erakondadega, vaid inimestega,” märkis Sünter, toonitades, et ühinemine Tallinnaga oli vaid mõte, mitte ettepanek.

Nüüd läheb ta taas volikogu ette, annab aru ja siis otsustab volikogu. “Kui tekiks üks suur Saaremaa omavalitsus, siis tuleksime kindlasti sinna, aga seda ei paista praegu kusagilt otsast,” nentis ta.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas tõi ERRi vahendusel välja, et Ruhnul ja Tallinnal on isegi ühiseid jooni. Näiteks tasuta ühistransport. Seda vaatamata sellele, et Ruhnus sõidab vaid üks buss.

Sünteri juhitava vallavõimu igipõline oponent Kaarel Lauk ütles teemat kommenteerides Saarte Häälele, et see on täielik nonsenss. “Ma ei tea ühtegi ruhnlast, kes sooviks Tallinnaga liituda ning käia Tallinnas enda ja küla asju ajamas. See on Sünteri enda algatus. Tõenäosus on null,” sedastas Lauk.

Viimase sõna sel teemal ütles eile pealelõunal regionaalminister Siim-Valmar Kiisler, kes teatas, et pole mõtet sellist asja üleüldse arutada.

“Ei kehtivad seadused ega ka praegu riigikogus omavalitsuste liitumise lihtsustamiseks muudetavad seadused ei näe sellist võimalust ette,” kinnitas Kiisler BNSile. “Need kaks omavalitsust ei toimi ühtse piirkonnana,” selgitas ta.

“Seadusi saab ja tulebki muuta, kui inimesed seda soovivad. Regionaalpoliitika puhul tuleb arvestada ikka inimestega kohapeal. Kui Tallinnas ja Ruhnus nii soovitakse, jääme meie ikka oma seisukohale, kuni saame ka Toompea mehed endaga kokkuleppesse!” kirjutas seepeale oma blogis Tallinna meer Edgar Savisaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 465 korda, sh täna 1)