Märka hädasolijat!

Viimastel päevadel juhtunust, mida Saarte Hääles on kajastatud, kipub jääma mulje, et turvalisest Saaremaast on saanud negatiivne paik, kus märatsevad noortejõugud ning üks autoavarii järgneb teisele. Seda kõike süstemaatiliselt toimuvatest elektrikatkestustest tingitud pimeduse varjus.

Tegelik elu ei ole sugugi nii sünge, nagu mustvalgel kirja pandud lehelugudest järeldada võib. Eelmisel nädalal ei pidanud Roomassaare sadama töötajad paljuks aidata kindlale maale kodust kaugele merejääle sattunud koera. Muratsi külas elava kutsa Printsi omanikud on meestele väga tänulikud.

Heategevusliku laadaga koguti raha kasside turvakodu jaoks. Kiisudele kodu rajamiseks annetas oma hoiupõrsas oleva raha ka seitsmeaastane Kuressaare poiss Jan-Erik. Kuidagi ei taha uskuda, et mõneteistkümne aasta pärast on Jan-Erik üks neist, kes nädalavahetustel Kuressaare kesklinnas purjuspäi tüli norivad. Tõenäoliselt on ta alustanud õpinguid ülikoolis loodusteaduste alal. Ja ehk leiab ta võimaluse pärast teadmiste omandamist kodusaarele naasta, et siinset elu helgemaks muuta.

Esimese sammu parema Saaremaa nimel on ta juba astunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 174 korda, sh täna 1)