Saaremaa laulupoisid on tasemel (FOTOD)

Saaremaa laulupoisid on tasemelPühapäeva keskpäeval astus Kuressaare gümnaasiumi aulas maakondlikul võistlusel Poistelaul 2013 üles rekordarv osalejaid – 42 laulupoissi kaheksast õppeasutusest.

“Oli pikk ja tore päev,” sõnas ürituse eestvedaja Veikko Lehto, lisades, et tulemusega võib igati rahule jääda. “Tase on tubli. Juhendajad teevad tööd nende poistega. Nii et igal juhul on väga hästi,” tähendas ta. Näiteks tunamullu said kolm Saaremaa poissi Risto Paiste, Alo Benno ja Eerik Heinmaa vabariiklikus voorus auhinnalise koha. Nemad on ka nende 18 poisi hulgas, kes lähevad tänavu Saaremaad esindama. Eriti rõõmustav oli Lehto sõnul see, et laval oli palju bände. “Neid oli hästi tore vahelduseks kuulata,” märkis ta.

Žüriisse kuulunud Kadri Häng ütles, et kuna tema oli Poistelaulu žüriis esimest korda, siis polnud tal võimalust tänavusi esinejaid eelnevate aastate tasemega võrrelda. “Küll on mul aga olnud aastate jooksul võimalusi hinnata saarlasi kõikvõimalikel muudel lauluvõistlustel ja seetõttu julgen öelda, et meie laulupoisid on tasemel,” rääkis Häng, lisades, et erilist rõõmu ja hingekosutust pakkusid vanema astme lauljad. “Kui väikesed laulupoisid on nagunii armsad kuulata, siis vanemate puhul oli seekord oluliselt rohkem tunda tõelist muusika-armastust ja puhast andekust. Nii mõndagi neist võiks näha-kuulda näiteks järgmise hooaja superstaari-saates,” arvas ta.

Finaalvõistlus toimub 6. aprillil Türil, konkursi eestvedaja on Eesti meestelaulu selts. Üritust toetab Eesti Kultuurkapital. Juhendajaid oli tänavu 14: Ilvi Pihl, Helle Rand, Laine Lehto, Mai Rand, Malle Veske, Mari Ausmees, Marika Aarnis, Pilvi Karu, Piret Tomson, Riina Laanes, Tiina Oks, Ursula Jakobson, Ülle Vallaste, Veikko Lehto. Žüriisse kuulusid staažikas muusikapedagoog Malle Stint, Kadi raadio muusikatoimetaja Kadri Häng, ansambli Onud solist ja basskitarrist ning Kadi raadio muusikatoimetuse juht Ahto Nellis. Iga vanusegrupi kolm paremat laulupoissi jätkavad võistlust Põhja-Eesti vahevoorus, mis toimub 17. märtsil Tallinnas Salme kultuurikeskuses.

 

Poistelaul 2013

Kuni 7-aastased
I Eerik Heinmaa (Ida-Niidu LA); II Kaur Vesberg (Inspira); III Marten Paimre (Ida-Niidu LA). Eripreemiad: Ron Torn (Inspira), Kennet Puiestee (SÜG), Robert Luks (Kärla PK).

8–9-aastased
I Karl-Reedik Mändar (fotol) (Kärla PK); II Jüri Valt (Leisi KK); III Thomas Hendrik Liiv (KG). Eripreemia – Mikk Nahkur (Kärla PK).

10–11-aastased
I Alo Benno (SÜG); II Martin Vesberg (SÜG); III Vootele Mets (SÜG).

12-a ja vanemad (kuni häälemurdeni)
I Karret Sepp (KVK); II Sten-Erik Liiv (KG); III Henri Paomees (Inspira).

Kuni 16-aastased (häälemurde läbiteinud)
I Kairo Kiider (KVK); II Carlos Liiv (SÜG); III Heldur-Harry Põlda (TMKK).

17–20-aastased
I Tanel Aeg (KG); II Risto Paiste (Inspira); III Martin Õisnurm (KG).

 

Fotod: Helina Väli

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 636 korda, sh täna 1)