Vastukaja: Kas meie meediat toidab vaid vägivaldne uudis? (2)

Selline mõte käis peast läbi, kui lugesin 12. veebruari Saarte Häälest artiklit “Kaklus Kapteni kõrtsi ees väljus politsei kontrolli alt”. Taolisi artikleid võib lehest lugeda pea igal nädalal. Turvalisuse teema Kuressaares on tööd andnud ka nobenäppudele artikleid kommenteerimaks. Miks kasutavad ajakirjanikud oma lugudes vaid anonüümseid negatiivseid kommentaare? Samas võiks arvata, et negatiivseid arvamusi annavad pigem need, keda see konkreetne teema isiklikult puudutab.

Artiklis mainitud olukord, kus politsei sõidukit oleks hakatud kõigutama, takistamaks kinni peetud isiku äraviimist, ning väide, nagu oleks politseiametnik vigastada saanud, ei vasta tõele. Ka polnud tegemist kaklusega, nagu on välja toodud pealkirjas. Juhul kui artiklis mainitud sündmused oleksid aset leidnud, ei räägiks me mõnest väärteomenetlusest, vaid juba kriminaalmenetlustest.

Sellised olukorrad ongi politsei jaoks keerulised ning otsustama peab kiirelt ja kaalutletult. Kui politseiametnik annab korralduse seaduserikkumine lõpetada, millele vastatakse provokatiivselt, siis käitusid ametnikud professionaalselt ja kaalutletult.

Selliste sündmuste kajastamisel võiks ajakirjanduse eesmärk ennekõike olla tähelepanu suunamine probleemile, et noored inimesed töö- ja koolinädala keskel tarbivad alkoholi ja rikuvad avalikku korda. Ei saa mööda vaadata faktist, et selle kõige taga on laiem probleemistik, mistõttu ei saa kuidagi normaalseks pidada kallutatust avaliku korra rikkujate ärakuulamisele ja seada kahtluse alla pigem politsei selge ja lühike kommentaar. See on kahetsusväärne, et seekord antud artikliga nii on läinud.

Kõrtsi juures aset leidnud sündmuse kajastamise tonaalsus ei kahjusta politsei mainet, sest politsei tegi ja teeb ka edaspidi oma tööd vastavalt seadusandlusele ja kodanikkonna huvides. Küll aga õõnestab selline kirjutis tugevalt Kuressaare elanike turvatunnet.

Kaido Vahter
Kuressaare politseijaoskonna juht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 253 korda, sh täna 1)