Päevakeskuses jagati tasuta õigusabi

Eile oli Kuressaare päevakeskuses võimalik tasuta õigusabi saada. Pakkumine osutus nii populaarseks, et osa soovijaid pidi trepilt tagasi pöörduma. Ühele inimesele oli planeeritud nõustamisaega pool tundi. Nõustaja sõnul jõuab inimene selle aja jooksul vaid oma probleemi lahti rääkida. Notariaalsete tehingute tegemiseks tuleb aga siiski pöörduda notaribüroosse ja seal tuleb teenuse eest ka maksta.

Projekt sai teoks tänu Tallinnas asuvale Eesti pensionäride ühenduste liidule, kellele on riik eraldanud tasuta õigusabi jagamiseks vastavad summad.

Saare maakonna pensionäride ühenduse aktiivi esimees Tiiu Kallas kinnitas, et nad otsisid ka eelmisel aastal võimalusi tasuta õigusabi jagamiseks, kuid siis jäi asi raha taha.

Projekti pikkus sõltub abivajajate hulgast. Eile olid juba kinni pandud kõik 27. veebruaril toimuva nõustamise ajad. Järgmisel kuul toimuvad konsultatsioonid 13. ja 27. märtsil.

Põhiliselt tunnevad inimesed huvi pärimisasjade ja testamendi tegemise vastu. Samuti küsitakse nõu erinevate lepingute sõlmimise kohta. Maksuseaduste ja kommunaalmaksete küsimuses pole aga mõtet selle projekti raames päevakeskusse tulla.

Tuleb tunnistada, et järjekorras ootavad inimesed ei olnud valmis oma muresid ajakirjanikuga jagama. Esimesena uksest väljunud Jüri Pärtel ütles vaid kaks sõna: “Vägev värk!”

Üks kannatlikult oma aega oodanud naine tunnistas aga pika usutlemise peale, et teda huvitavad pärandusasjad ja testamendi tegemine.

Kokku sai eile oma küsimustele vastused kuus inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 396 korda, sh täna 1)