Ametikooli õpilasfirma hankis laadalt kogemusi

Ametikooli õpilasfirma hankis laadalt kogemusi

Foto: Lauri Saluveer

Eelmisel laupäeval osales Kuressaare ametikooli õpilasfirma Kanand Tallinnas Kristiine kaubanduskeskuses toimunud Eesti õpilasfirmade laadal. Ettevõtmisel osales üle 160 firma, neist mitmed ka välismaalt.

Laadal juhendajana käinud Lauri Saluveeri sõnul oli kaubavalik laadal mitmekesine. Pakuti omatehtud õunamahla, postkaarte ja sepiseid. Kanand müüs loomulikult keraamikat. Toodete hinnad olid leebelt öeldes tagasihoidlikud, arvestades aega, mis nende valmistamiseks oli kulunud, kirjeldas Saluveer laadal nähtut.

Lauri Saluveeri teada on ametikoolis kaks õpilasfirmat. Üks esindab ettevõtluse ja arvutiõppe õppesuunda ning teine on tarbekunsti keraamika eriala Kanand. Firmaasju ajavad õpilased loomulikult pärast koolitundide lõppu.

Firmajuht Urmas Jürjens (fotol) esindas Kuressaare ametikooli õpilasfirmat Kanand Tallinnas Eesti kunstiakadeemias sõbrapäeva tassimüügil.

Enne suvevaheaega peab õpilasfirma Kanand täitma suurtellimuse, selleks on viled Saaremaa 50. üldlaulupeol osalevatele mudilas- ja lastekooridele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 491 korda, sh täna 1)