Muinasjutukangelased vallutasid Ristiku lasteaia (FOTOD) (1)

Muinasjutukangelased vallutasid Ristiku lasteaia

KINGITUS SÕBRAPÄEVA PUHUL: Karlssoni ehk õpetaja Külli Õuna käest on tulnud kingitust vastu võtma Karmenete Usin, Kristel Tammeoru ja Edward Lulla. Karumaski alt piilub Anette Tagaküla. Foto: Sander Ilvest

Eilne päev algas Kuressaare Ristiku lasteaias tavapärasest pisut erinevalt. Argirõivaid kandvate mudilaste asemel tegutsesid rühmades hoopis muinasjutu- ja multifilmitegelased.

Kell 9.20 on saal kirevais kostüümides rahvast täis, üks laps uhkema välimusega kui teine. Suur osa tüdrukuist kannab printsessi- või haldjarõivaid. Poiste seas hakkab silma mitu rüütlit ja Ämblikmeest. Ning muidugi ei puudu sõbrapäeva karnevalilt – eelkõige selle sündmuse tarvis end ju kostümeeritud ongi – Karlssonid, Pipid, Punamütsikesed ja musta kübaraga nõid. Ka loomariigi esindajad on kohal: jänes ja hunt, tiiger, siil, koerad, kassid ja hiired.

Muinasjutukuningriigi kodanikel – Liblikate, Päikesekiirte, Õunakeste, Lepatriinude ja Pääsupoegade rühma mudilastel – hoiab silma peal uhkes kleidis kuninganna, lasteaia direktor Monika Talistu.

Vägesid juhatab Karlsson Lepatriinude rühma õpetaja Külli Õuna kehastuses. Just Karlsson on see, kes kaitseb põrsakesi Niffi ja Naffi kurja hundi eest.

“Kas teate, mis on Karls-soni lemmiktoit?” küsib lastelt vahva Karlsson, parajalt paks mees parimais aastais. Ja vastab siis ise: “Lihapallid kommidega!”

Lihapallid lubab Karlsson suuremeelselt Väikevennale jätta, talle endale jäävad kommid.

Peagi on aeg laulda ja tantsu lüüa. “Kas teate, mida selle laulu sõnad tähendasid?” küsib Karlsson esimese muusikapala lõppedes pidulistelt. Tema teab, nimelt “head sõbrapäeva”. Tantse jagub sellesse hommikusse rohkem kui üks või kaks.

Mälestuseks toredast karnevalist saavad lapsed järjehoidja – eks ikka selleks, et oma lemmikraamatu vahele panna.

Päikesekiirte rühma poiss Paap Aleksander Kallaste kannab toredat piraadikübarat. “Ma olen juba täitsa vana,” teatab kolmeaastane mereröövel. Poisil on kiiker käes, tema musta kuue ees särab kuldne nööp. Väikesel piraadil on varandust kogunenud juba üksjagu. “Mul on palju raha,” kinnitab ta.

Õunakeste rühma tüdruk Grete Aavik on pidupäeva puhul muutunud uhkete pikkade mustade juustega Lumivalgekeseks. Just Lumivalgeke on üks tema lemmik-muinasjututegelasi. “Emme loeb mulle seda raamatut,” ütleb ta.
Kuulsa muinasjutu põhjal valminud sama kuulsat Walt Disney multifilmi on Grete samuti näinud. “Aga muinasjutt meeldib mulle rohkem,” teatab ta. Tänase peoga on Grete rahul. Eriti sellega, et sai vahvaid laule laulda.

Ja mis sobiks veel paremini sõbrapäeva pidu lõpetama kui laul sõprusest. “Kinni hoian sõbra käest, nii on parem meil koos kõndida!” kõlab üle saali, kui kostümeeritud tegelased saalist väljuvad, iga muinasjutukangelane oma rühma.

Kohe algab saalis aga uus pidu – seekord Rukkilillede, Maasikate, Tibude ja Kiilikeste rühma lastele.

“Sellise kogu lasteaia sõbrapäeva karnevali korraldasime esmakordselt,” ütleb Monika Talistu õpetaja Külli Õuna eestvedamisel toimunud peo kohta. “Varasematel aastatel oleme sõbrapäeva tähistanud kahe rühma kaupa, kus käiakse teineteisel külas ning jagatakse ühiste laulude ja tantsude saatel kingitusi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 244 korda, sh täna 1)