Külastajad: ööklubide varasem sulgemine ei hoia kaklusi ära (6)

Külastajad ööklubide varasem sulgemine ei hoia kaklusi ära

PIDU ON HOOS: kuna inimestel on harjumus minna klubisse või baari alles südaööl, kestab melu ka varaste hommikutundideni. Foto: Peeter Kukk

Enamik inimesi läheb baari lõbutsema, tantsima ja tutvusi sobitama, mitte aga kraaklema või kaklema, leiavad meelelahutusasutuste kliendid ja küsivad: miks politsei ei võta midagi ette üksikute korrarikkujate talitsemiseks.

Saarte Hääl esitas ööklubide ja -baaride lahtioleku kohta küsimusi kümmekonnale inimesele, lisaks laekus samadele küsimustele vastuseid Facebooki. Mitte ükski vastanutest ei arvanud, et ööbaaride ja -klubide kella viiest sulgemine hoiaks linnas ära öiseid korrarikkumisi ja kaklusi.

“See ei muudaks midagi, kuna tavaliselt ongi ööklubid lahti kella viieni,” ütles anonüümseks jääda soovinud 18-aastane noormees, kes külastab klubisid peaaegu igal nädalavahetusel ja viibibki neis umbes kella nelja-viieni hommikul.
Isegi see, kui ööbaarid suletaks kell kaks öösel, ei muudaks tema sõnul midagi, sest siis hakataks klubist väljaspool laaberdama. “Keskmine pidutseja ei suuda koju minna juba kell kaks. Praegu klubides sel kellaajal just kõige rohkem rahvast ongi.” Noormehe sõnul koliksid peod siis üle tänavatele, korteritesse või eramajadesse, põhjustades naabrite pahameele.

Pidutsetakse mujal edasi

Sama kinnitasid ka teised küsitletud. “Inimesed leiavad lihtsalt alternatiivse koha, et edasi pidutseda – võimalik, et see on siis linnatänav või mõni muu koht,” sõnas ka mandril töötav Priit Pruul, kes satub viimasel ajal kodusaarele harvem. “Ilmselt saaks aga politsei siis jälle mitu korda rohkem väljakutseid korteripidudele,” arvas ta.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 864 korda, sh täna 1)