Õpilasfirma valmistab laulupeole sadu savilinde

Õpilasfirma valmistab laulupeole sadu savilinde

VILISTAV SUVENIIR: Urmas Jürjensi kätetööna valmiv lind on saarlaste juubelilaulupeo suveniir. Foto: Maila Juns-Veldre

Kuressaare ametikooli õpilasfirma valmistab Saaremaa juubelilaulupeol osalevatele lastele linnukujulised keraamilised viled.

Tänavu 8. juunil peetavaks Saaremaa 50. üldlaulupeoks on ametikooli tarbekunsti valdkonna keraamikaeriala õpilasfirmal Kanandi kavas teha 200 linnuvilet.

“Kuna Ilmalind-Laululind on peo läbiv sümbol, on linnukujuline vile ka laulupeo ametlik suveniir,” ütles Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuurinõunik Valve Heiberg. “Samuti kasutatakse neid peo lavastuses – lastekooridel on oma linnud.”

Ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre sõnul on osa 200 vilest mõeldud juubelipeol osalevatele mudilas- ja lastekooridele, kes neid tellida saavad. “Ent korraldasime maakonna koolide õpetajatele ka koolituse, et koolid saaksid ise vilesid teha,” rääkis ta.

Juns-Veldre arvas, et isegi juhul, kui õpilasfirmalt ostmise asemel eelistatakse viled ise teha, valmistatakse need ilmselt ametikoolis, kus on keraamikatööks võimalused loodud.

Kuigi linnukujuliste vilede näidised on juba valmis, polegi Juns-Veldre sõnul nii oluline see, kuidas need välja nägema hakkavad. “Oluline on, et need vilistaks,” lausus ta.

Valve Heibergi andmeil osaleb juubelilaulupeol 184 lastekooride lauljat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 493 korda, sh täna 1)