Saarlased näitasid Võrumaa talverallil head kiirust (1)

Saarlased näitasid Võrumaa talverallil head kiirust

TIMMU: Saarlasi jätkus esikolmikusse mitu. Timmu Kõrge sai oma nimega autol üldarvestuses 2. koha. Foto: Pille Russi / Rrallifotod.eu

Autoralli Eesti meistrivõistluste laupäeval sõidetud avaetapil Võrumaa talveralli 2013 jõudsid OT Racingu tiimile üldvõidu toonud Georg Grossi – Raigo Mõlderi kõrval poodiumile veel mitmed saarlaste ekipaažid.

Ford Focus WRC-l kihutanud Georg Grossi ja Raigo Mõlderi järel sõitsid Mitsubishi Lancer EVO-l teise koha välja Timmu Kõrge ja Erki Pints, kes kaotasid võitjatele 53,8 sekundiga. Kolmanda koha saanud Sander Pärn ja Ken Järveoja jäid Grossist – Mõlderist maha 1.21,2.

“Meie jaoks oli tulemus väga positiivne üllatus,” ütles Timmu Kõrge. “Oleme ennast leidnud, saan ennast usaldada. Sõitsin rallil oma jälge ja see töötas väga hästi.”

Kuigi Kõrgel Grossi vastu üldvõidu nimel sõitmiseks võimalused puudusid, üritas ta viimasel katsel saada katsevõitu, kuid 2,5 sekundit jäi puudu. “Grossi vastu ikka ei saanud,” tõdes rallipiloot.

N4-klassis hoidsid Timmu Kõrge ja Erki Pints terve ralli vältel liidrikohta. Pisut kergemaks läks pärast viiendat katset, kui saarlasi ohustanud venelaste Aleksei Lukjanuki ja Aleksei Arnautovi autol purunes rehv.

“Me sõitsime ikkagi kontrollivalt. Kui olime esimeste katsetega aja maha saanud, siis päris täiega ei pingutanud, kui viimane katse välja arvata,” võttis Kõrge sõidu kokku.

Rahvuslikus E-rühmas said Lembit Soe ja Ahto Pihlas Ago Ahu ja Kalle Ahu järel teise koha.

OT Racingu tiimi sõitjatest jõudsid lisaks esimese ralli üldvõidu saanud Georg Grossile ja Raigo Mõlderile poodiumile veel klassis A6 sõitnud Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, kes lõpetasid teise kohaga.

Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp sõidetakse 10.–11. mail.