Saarlaste film jõudis üleeuroopalise konkursi esikolmikusse (1)

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste ja Kuressaare ametikooli meediaringi ühistööna valminud film “EU 27” jõudis Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee filmikonkursil “EESC 2013 Video Challenge Europe Past Forward” esikolmikusse.

SÜG-i 11.b klassi ja Kuressaare ametikooli meediaringi koostöös ning Kuressaare linnateatri abiga valminud film jäi sõelale rohkem kui 90 töö seast.

“Saaremaa ühisgümnaasium ja ametikool tegid esimest korda sellist koostööd, et SÜG-i õpilased said võtta ametikoolist valikkursusi,” rääkis Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja Merit Karise.

“Reklaamikursus sattus just sobivale ajale, mil kõigile EL-i noortele mõeldud filmikonkurss välja kuulutati.”

Kuna konkursi teema oli “Mida tähendab olla Euroopa Liidu kodanik?”, pidid noored end asjasse puutuva teabega kõigepealt kurssi viima.

“Tegime taustauuringud, lugesime materjale, mõtlesime ideid ja koostöös ametikooli meediaringiga sai klipp filmitud,” kirjeldas Karise töö käiku. Filmi algne idee pärineb SÜG-i õpilastelt Piret Saartokilt ja Noora Mölderilt.

“Meie põhieesmärk oli näidata, millised on Euroopa Liidu kodanike peamised õigused,” kirjutas klipi tutvustuses Piret Saartok, kes on konkursil kirjas filmi autorina. Ametikooli meediaringi hooleks jäi tehniline pool – filmimine ja montaaž.

Karise sõnul ei läinud konkursil osalemine saarlaste jaoks viperusteta – kuna rahvahääletuseks üles seatud link ei hakanud tööle, ei saanud saarlaste filmile hääli anda. Et mitut kaotatud hääletuspäeva kompenseerida, otsustasid konkursi korraldajad, et klipp pääseb otse finaalvooru, üheteistkümnendaks filmiks.

Finaali, milles osalejaid hindas juba žürii, said lisaks Eestit esindanud filmile tööd Leedust, Lätist, Belgiast, Prantsusmaalt, Portugalist, Rumeeniast ja Itaaliast.

Lisaks saarlaste tööle jõudsid konkursi esikolmikusse Portugali ja Leedu filmid.

See, millise koha saarlased saavutasid, tehakse teatavaks konkursi auhinnatseremoonial 20. märtsil. Siis selgub, kas saarlased pälvisid esimese koha ja 5000 eurot, teise koha ja 3000 eurot või kolmanda koha ja 2000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 371 korda, sh täna 1)