Kuhu minna

TEISIPÄEV, 26. veebruar

KINO
Divas kl 18 “Jack Reacher”. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Elavad pildid”.

KONTSERT
Kuressaare muusikakoolis kl 18 klaverikontsert, esineb Age Juurikas. Kavas: Enrique Granados “Los requiebros” ja “Coloquio en la reja” süidist “Goyescas”; Sergei Rahmaninovi “Muusikalised momendid”; Pjotr Tšaikovski “Dumka”; Modest Mussorgski “Pildid näituselt”.
Sugestiivse esituslaadiga Age Juurikase repertuaar on lai ja tehniliselt nõudlik. Saksamaal, Soomes ja Venemaal õppinud muusik oskab ühendada vene ja euroopa klaverimängutraditsioone, peab lugu vene romantikast ja vaimustub 20. sajandi alguse muusikast. Pilet 5 €.

KOLMAPÄEV, 27. veebruar

KINO
Divas kl 18 “Jack Reacher”. Pilet 4 €.

SPORT
Kudjape terviserajal kl 18.30 “Veebruar on suusakuu!”, 4. tund (viimane!). Treener Ülle Räim. Oodatud on igas eas suusatajad. Lõpetajatele kuum tee.

HEA TEADA

Tervise Abi rehabilitatsioonikeskus konsulteerib 5. märtsil kl 10–18 Saaremaa puuetega inimeste kojas Saare maakonna tervise- ja tegevusvõime häiretega kliente, kellel on

• tööst tulenevad tugiliikumiselundkonna haigusseisundid (õla-, selja-, küünar-, randmeliigese vaevused ja valud, põlve- ja hüppeliigeste ülekoormussündroomid), visiiditasu 5 eurot;
• ratastoolikasutajaid, kellel esineb või on esinenud lamatisi või on küsimusi ratastoolide vm igapäevaelus toimetulekut toetavate abivahendite kohta, visiiditasu ei ole.

Konsultatsiooni käigus hindavad füsioterapeut ja abivahendi tehnik käte, jalgade ja selja valudega seotud seisundeid, vajadusel kasutatakse k-teipimist valude kiireks leevenduseks või soovitatakse kodus kasutamiseks portatiivseid elektriraviaparaate, tehakse jalgade koormusraskuse jaotuse uuring (podomeetria), mille põhjal soovitatakse individuaalseid ortopeedilisi tallatugesid, tugivöösid, käte ja jalgade ortoose. Soovijatele harjutuskavad, tööasendite ja tööliigutuste hinnang, soovitused ergonoomiliseks tööks ja tugiliikumiselundkonna vaevuste ennetamiseks.
Ratastoolikasutajatele tehakse keha koormusjaotuse uuring, vajadusel ratastooli regulatsioon või lisadetailid, lamatisi vältivaid istmepatju, käelisi tegevusi teostavat ja toetavat uudset Bioness neurostimulatsiooni ortoosi, siirdamist lihtsustavaid abivahendeid ja vajadusel töökoha kohandusi.
Soovijaid konsulteerivad füsioterapeut Hille Maas ja abivahendi spetsialist Andrus Ilves.

Palume registreeruda Tervise Abi rehabilitatsioonikeskuse e-posti aadressil rehabilitatsioon@terviseabi.ee või telefonidel 67 87 345 ja 56 894 480 tööpäeviti kl 9–17.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 96 korda, sh täna 1)