Ravi välismaal läks kalliks maksma

Kuressaare kohtumajas mõisteti end Rootsis ravikindlustuskaitseta ravida lasknud saarlaselt Eesti haigekassa kasuks välja 17 416 eurot.

Pärnu maakohus mõistis 52-aastaselt Orissaarest pärit A. A.-lt, kes kasutas Euroopa Liidu ravikindlustuskaarti pärast selle kindlustuskaitse lõppemist, 31. detsembril tagaseljaotsusega haigekassa kasuks välja 17 416,03 eurot.
Samuti tuleb A. A.-l haigekassale tasuda hagiavalduse esitamiselt riigilõiv ning muud kulud kokku 1841,34 eurot. Haigekassa on Saarte Hääle andmeil esitanud täiturile täitmiseks kokku 21 414-eurose võlanõude.

Haigekassa avalike suhete juhi Evelin Koppeli andmeil tuleb haigekassal sarnaseid kohtuasju aastas ette kümmekond. Haigekassa ei täpsustanud, millist ravi saarlane Rootsis vajas ja miks ta kasutas kehtetut haigekassakaarti. Ka kohus jättis otsusest detailid välja.

Küsimusele, kas ta on varemgi taolisi kohtuasju menetlenud, vastas kohtunik Kristel Pedassaar: “Minul oli see lõpplahendina esmakordne, kuid ma tean, et selliseid hagisid on kohtutele esitatud. Kui ma ei eksi, on mul üks isegi praegu menetluses.”

Haigekassa kirjutab oma kodulehel, et Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega.

Ravikindlustuskaarti saab taotleda ainult siis, kui on kehtiv kindlustus. Ravikindlustuskaart väljastatakse alla 19-aastastele kehtivusajaga 5 aastat, kuid mitte kauemaks kui 19-aastaseks saamiseni. Vähemalt 19-aastasele isikule väljastatakse ravikindlustuskaart kehtivusajaga 3 aastat, kuid mitte kauemaks kui isiku kindlustuskaitse eeldatav kestus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 196 korda, sh täna 1)