Saaremaa noored krossipoisid võistlustules

LIPP LANGES: Start on antud. Foto: erakogu

4. mail Äksis alguse saanud noorte motokrossi hooaeg on sel aastal uue moega. Juurde on tekkinud Coffee In karikasarja arvestus.

Selle karikasarja arvestuses oli stardis ka kolm meie maakonna esindajat, kellest Siim Saat mõlemad sõidud võitis.

Esimeses stardis läksid kohe grupi ette meie kaks sõitjat Siim Saat ja Robin Malk. Samas järjestuses tuldi ka esimeselt ringilt, kuid tehniliste probleemide tõttu pidi Robin Malk hiljem kaks kohta loovutama, lõpetades esimese sõidu neljandana. Meie kolmas sõitja Karl Joosep Steinberg lõpetas esimese sõidu tubli 5. kohaga. Kindla võidu võttis Siim Saat.

Ka teises sõidus ei andnud Siim Saat mitte kellelegi võimalust eesotsas sõita, vaid lõpetas suure eduga.
Pärast esimest etappi on täiseduga juhtimas MC Saaremoto sõitja Siim Saat, Karl Joosep Steinberg on neljandal positsioonil ja teise sõidu katkestanud MC Saaremoto sõitja Robin Malk 6. kohal.

Coffee In karikas loodi selleks, et populariseerida motokrossi noorte seas, kellel puudub võimalus kallist tehnikat soetada. Sarjas osalevad võistlusmasinad kubatuuriga 2 takti kuni 100 c ja neli takti kuni 150 kuubikut.

Järgmine kord on noored krossipoisid rajal juba 26. mail Saaremaa lahtiste meistrivõistluste raames Kaarma krossirajal.