Spordikool hõivas ka maakonna volletrooni

Eestis puhta töö teinud Saaremaa spordikooli noormehed jätkasid võidukäiku maakonna meeste võrkpallimeistrivõistlustel, kui finaalis alistati Javicar 3 : 0 ja 3 : 1.

Kuressaare spordihoones laupäeval mängitud esimeses finaalkohtumises võitis spordikool Javicari geimidega 25 : 23, 25 : 20 ja 25 : 22 ning pühapäeval 25 : 16, 33 : 31, 10 : 25 ja 25 : 22.

Spordikooli treener Joosep Matt tunnistas, et võit tuli tegelikult raskemalt, kui numbrid näitavad, sest kõik geimid olid tasavägised. “Suutsime leida plaani, kellele servida, ja kõik toimis,” märkis treener, kelle sõnul võeti seekord ette vastaste libero, kuna ta pole just kõige parem vastuvõtja, ja sellega läks ka õnneks.

“Oleme pettunud,” sõnas Javicari kapten Siim Põlluäär. “Plaan oli neid serviga suruda ja blokiga ära võtta. Kahjuks oli meil üks tempomees puudu ja nii me neid korralikult kinni ei saanud.”

Kuigi finaalseeria viis esimest geimi oli võitnud spordikool, ei olnud Javicar murtud. Teise mängu kolmanda geimi võit 25 : 10 süstis neisse võitlus-indu, sest paistis, et noored on murtavad.

“Pärast geimivõitu oli tunne, et nüüd läheb ülesmäge, aga jaks sai lõpus otsa,” märkis Siim Põlluäär, kelle sõnul lonkas ka meeskonna kokkumäng, sest igal turniiril mängitakse erineva koosseisuga.

Joosepi Mati hinnangul lasid tema poisid jala pisut sirgeks, nagu see viimasel ajal on kehvaks traditsiooniks saanud. “Kui nii suur edu on sees, siis kipub see ikka juhtuma, aga õnneks saime ennast taas korralikult käima,” selgitas ta.

Mati sõnul vastaste liidrile, Pärnu VK-ga Eesti meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Siim Põlluäärele teistest suuremat tähelepanu ei pööratud. “Pärnus oli tal hea sidemängija, siin tõsted kõikusid ja ega poisid tema vastu aukartust ei tundnud, me mängisime oma mängu ja keskendusime sellele.”

Kolmanda koha mängus võitis Kaarma Silvestoni 3 : 1, kuid kaotas teise 0 : 3. Nii selgitas parema kuldne geim, mille Kaarma mehed võitsid 15 : 10.

Naiste meistrivõistluste finaalis olid vastamisi Valjala ja STÜ, kus esimesed võitsid 3 : 2 (25 : 16, 18 : 25, 11 : 25, 25 : 23, 15 : 13).