Lühidalt spordist (1)

Raigo Kuusnõmm võitis pronksmedali

Raigo Kuusnõmm võitis Moldovas toimunud kulturismi tiitlivõistlustel Euroopa meistrivõistluste pronksmedali.

Spordiklubis Sparta treener Ott Kiivikase juhendamisel harjutav Raigo Kuusnõmm kindlustas endale pronksi 45 punktiga.

Rain Kuusnõmm sai samas neljanda koha. Pjedestaalikohast jäi teda lahutama 13 punkti.

Noormehed aitasid vollekoondise finaalturniirile

Saarlased aitasid võrkpallijuunioride koondise maailmameistrivõistlustele. Eesti kuni 21-aastaste noormeeste võrkpallikoondis lõpetas Bulgaaria pealinnas Sofias toimunud maailmameistrivõistluste valikturniiri täisedu, nelja võiduga ja jõudis augustis toimuvale finaalturniirile.

Eesti koondis, kelle rivistuses mängisid saarlased Denis Losnikov, Helar Jalg ja Karlis Mesila, võitis Rumeeniat 3 : 2, Bulgaariat 3 : 2, Saksamaad 3 : 0 ja Iisraeli 3 : 0.

Euroopast pääses MM-finaalturniirile vaid kuus meeskonda. Lisaks võõrustajatele türklastele oli koht kindel Euroopa meistril Itaalial. Valikturniiridega tagasid endale koha ka tiitlikaitsja Venemaa, Prantsusmaa, Serbia ja Eesti.

Rogert Roomile esikoht

Eesti hobikrossi karikavõistluste teisel etapil Maardus saavutas Rogert Room MX C-masinaklassis esikoha. Seenioride arvestuses tuli esimeseks Meelis Vahter. Retro masinaklassis saavutas kolmanda koha Kristjan Lüüding. MX B-sarjas tuli kolmandale kohale Henri Haramaa.

Avamerepurjetajad avasid hooaja

11. mail avasid SMS-i avamerepurjetajad hooaja Heiti Rebase mälestusregatiga. Suurepärast purjetamisilma olid tulnud nautima 12 jahi meeskonnad. Põnevas finišiheitluses osutus parimaks Sophia (kapten Tiit Sarapuu) meeskond, kes napilt edestas Katarina Jeed. Kolmas oli Mercurius.

Noorpurjetajad Soomes neljandad

Pühapäeval lõppes Helsingis Koivusaares peetud Helly Hansen Cup, mis oli Eesti 29er klassi purjetajatele alanud hooaja esimene edetabeli regatt. Saarlased Kristo Õunap ja Kevin Grass lõpetasid regati 4. kohaga, vennad Aleksander ja Johannes Muru said 12. koha.

Jalgpallis kaks võitu ja kolm kaotust

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas kaotas FC Kuressaare koduväljakul Tallinna Levadiale 0 : 1, II liigas pidi Sörve JK võõrsil tunnistama Rummu Dünamo 2 : 0 paremust, III liigas võitis SJK Leisi kodus Lihula JK-d 1 : 0, Saaremaa JK aameraaS kaotas võõrsil Läänemaa jalgpalliklubile 2 : 4. Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste esiliigas võitis FC Kuressaare koduväljakul Pärnu JK II 3 : 2.

Mihkel Aksalu hoidis värava puhtana

Seinajoki JK alistas Soome jalgpallimeistrivõistluste esiliiga 3. voorus koduväljakul 2 : 0 AC Kajaani. Võitjate väravas seisis Mihkel Aksalu.

Marek Niit kaheksas

USA-s Arkansase ülikoolis õppiv ja harjutav Marek Niit oli konverentsi kergejõustikumeistrivõistlustel100 meeljooksus neljas ja jäi esimesena finaali ukse taha.

Saarlane läbis distantsi ajaga 10,35, mis andis üheksanda koha. Finaali viis tulemus 10,30.

200 mfinaalis sai Marek Niit viimase koha ja tema ajaks märgiti 21,09. 4x 100 meetri teatejooksus sai Arkansase ülikool neljanda koha. Niit oli Arkansase ankrumees ja tõi meeskonna üle lõpujoone ajaga 39,34.

Jahilaskmise võitis Kärla

Valdade suvemängude järjekordse alana toimus Kalamaja lasketiirus valdade jahilaskjate mõõduvõtt, kus seekord oli esindatud 11 valda.

Kavas oli harjutus 3-liikmelistele võistkondadele, kus võistlejatel tuli tabada nelja seisvat ja kuut liikuvat märki. Hooaja alguse kohta saavutati väga häid tulemusi.

Parima individuaalse tulemuse 92 punkti 100 võimalikust lasi Laimjala valla võistleja Teet Peedu. Teiseks tuli 90 punktiga Argo Saagpakk (Kärla) ja kolmandaks 82 punktiga Uno Metsmaa (Kärla).

Võistkondlikus arvestuses jagus pingelist võistlust Laimjala ja Kärla vahel viimaste laskjateni, kui Laimjala hetkel 12 punktiga juhtis. See vahe lõpuks ka jäi, sest nii Uno Metsmaa kui ka Tiit Laurits lasid mõlemad võrdselt 82 punkti.

Seega läks tänavuste valdade suvemängude võitjakarikas Laimjala vallale, kes osales jahilaskmises koosseisus Teet Peedu, Tiit Laurits ja Kaupo Vallik. Teiseks tuli Kärla vald ja kolmandaks Valjala vald

Valdade mälumängurid Lümandas

Neljapäeval toimus Lümandas Saaremaa spordiliidu 21. suvemängude järjekordne ala, seekord mälumäng. Kokku toimus 6 vooru ja küsiti-vastati kokku kolmkümmend küsimust.

Võitjakarika viis koju Kärla võistkond, koosseisus Peep Lango, Jüri Tõru, Urmo Talistu, Madis Kallas ja Tõnu Toon. Mõnepunktise vahega järgnes mullune võitja Lümanda, koosseisus Jaanika Tiitson, Riho Niit, Tõnis Suurna, Priit Penu ja Urve Vakker. Ka kolmas koht tuli Lääne-Saaremaale. Salme vald võistles koosseisus Toivo Prostang, Karli Saar, Tarmo Prostang, Jüri Kluge ja Anne Oeselg.

Esikolmikule järgnesid Muhu, Mustjala, Leisi, Kaarma, Pöide, Kihelkonna, Valjala ja Pihtla.

Orienteerujad võistlesid Kandlas

Kandla orienteerumisneljapäevaku võistlusklasside parimad olid Kertu Aru, Geidi Keerberg, Geivi Lember, Vaige Aav, Külli Müür, Kirre Palmi,Mai Grünthal Ramst, Karl-Martin Lember, Kaido Eichfus, Jüri Linde, Madis Laes, Paavo Vara ja Väino Vaha.