Muuseumiöös on inimesi

Eeloleva laupäeva õhtul ja varastel öötundidel toimub muuseumiöö, mis sedakorda kannab ametlikku alapealkirja “Öös on inimesi”.

Üle-eestilise muuseumiöö koordinaatori Maarja Aigro andmeil on ürituses osalevate muuseumide info üleval veebilehel www.muuseumiöö.ee. Selle andmeil tähistavad Saare maakonnas muuseumiööd kaks muuseumi – Saaremaa muuseum ja Muhu muuseum.

Tegelikult on plaanis muuseumiööd tähistada ja sel puhul üht-teist erilist korraldada ka nt Kaali külastuskeskusel ja Sõrve militaarmuuseumil, kus muuhulgas üritatakse taaskäivitada rändkino.

Nagu Kuressaare linnuses, algab ka Koguva külas asuvas Muhu muuseumis ööprogramm kell 18. Esimene neist on külastajaile avatud kella 24-ni, teine aga tunni võrra vähem, kella 23-ni. Ööprogrammi alguseaeg on sama ka Sõrves ja Kaalis.

Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Raul Salumäe sõnul korraldatakse muuseumiöid erinevate riikide muuseumides erineval ajal. “Sel alal on Saaremaa muuseum teerajaja rollis üles astunud. Ühena esimestest Eestis korraldati Kuressaare linnuses muuseumiöö juba 2004. aasta lossi päeva raames ning sai iga-aastaseks traditsiooniks,” kinnitas Salumäe. Keeruliste olude tõttu ongi muuseumi juulikuine suurüritus lossi päev kahanenud praeguseks vaid kuus tundi kestvaks Kuressaare lossi ööks ja toimub sellisena ka tänavu.

Salumäe nentis, et käesoleva sajandi esimese kümnendi keskpaiku tuli Prantsusmaalt üleskutse hakata muuseumiöid korraldama rahvusvahelise muuseumipäeva paiku. “Meie lähinaabritest läksid selle algatusega eriti innukalt kaasa lätlased, kelle eeskuju najal hakati maikuiseid muuseumiöid üha rohkem korraldama ka Eestis,” tõdes ta. Nüüdseks ongi maikuise muuseumipäevaga seotud muuseumiööde korraldamine ilmselt just Eestis kõige laialdasemalt levinud.

Seega korraldab Saaremaa muuseum muuseumiöid kaks korda aastas.

Millised programmid muuseumiööks kokku pandud on, saab uudistada juba mainitud veebilehelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 334 korda, sh täna 1)