Koolinoored võistlesid krossijooksus

15. mail selgitati Kärla terviserajal välja maakonna parimad krossijooksjad. Hilise kevade tõttu oli selle aasta võistlus maisse edasi lükatud ja möödunud kolmapäeval oligi ilus päikesepaisteline kevadilm ning rajale oli tulnud 79 tüdrukut ja 110 poissi maakonna 14 koolist.

E-vanuseklassi tüdrukud jooksid 650 meetrit ja osales 18 võistlejat. Võitis Anna Sagor Mustjala LPK-st ajaga 2.59,5. Teine oli Liisu Lilles Lümanda PK-st ajaga 2.59,9 ja kolmas Sandra Lopp Mustjalast ajaga 3.05,9.

Poiste E-vanuseklass jooksis samuti 650 meetrit ja osales 23 jooksjat. Kiiremaiks osutus Karl Karlos Burk Mustjala LPK-st ajaga 2.37,2, jättes teiseks Eke Rüüteli (Orissaare gümnaasium) ajaga 2.40,6 ja kolmandaks Simon Rohtlaane (Muhu PK) ajaga 2.42,6.

D-vanuseklassi (sünd aastail 2002–2003) tüdrukud jooksid samuti 650 meetrit, poisid 1000 meetrit. Tüdrukuid oli stardis 16 ja poisse 22. Võitis Glaudia Vahter Kärla PK-st ajaga 2.47,7, jättes teiseks- kolmandaks Kuressaare gümnaasiumi tüdrukud Lotta Leemeti (aeg 2.49,5) ja Liisabel Rangi (aeg 2.52,1). Poistest olid kolm kiiremat Joosep Praks KG-st ajaga 3.52,3, Eke Rüütel OG-st ajaga 2.40,6 ja Simon Rohtlaan Muhu PK-st ajaga 2.42,4.

C-vanuseklassi tüdrukud ja poisid jooksid 1000 meetrit. Tüdrukuid oli stardijoonel 23 ja võitjaks osutus Kaili Nurk Leisi keskkoolist ajaga 3.38,1. Teise koha sai Annaliisa Põld Mustjala LPK-st ajaga 3.58,4 ja kolmanda Erika Filippov Salme PK-st ajaga 4.05,1. Poisse startis 18 ja võitis Siim Sander Pärn OG-st ajaga 3.22,9. Teine oli Lauri Aavik KG-st (aeg 3.25,3) ja kolmas Sander Lõhmus Mustjala LPK-st (aeg 3.38,6).

B-vanuseklass jooksis 1000 meetrit. Tüdrukuid startis 15 ja võitis Gerli-Claudia Kuldsaar Kihelkonna koolist ajaga 3.47,6. Teiseks jäi Kadri-Lea Suurorg Valjala PK-st ajaga 3.57,0 ja kolmandaks Ketlin Mäeorg Kärla PK-st (aeg 3.57,9). Poisse startis 25 ja võitis Keith Meitern KG-st ajaga 3.17,8. Järgnesid Valjala PK poisid Karl-Sander Mäeots (aeg 3.18,7) ja Hendrik Klausson (aeg 3.20,8).

Ka A-vanuseklassi võistlejad läbisid 1000 meetrit. Tüdrukuid oli stardijoonele tulnud 6 ja poisse 19. Kiiremateks neidudeks osutusid Eva Haavel SÜG-ist ajaga 3.40,0, Hanna Mari Villsaar Leisi KK-st ajaga 4.03,0 ja Helina Väli KG-st ajaga 4.08,3. Noormeestest võitis Kristjan Lobjak Tornimäe PK-st ajaga 2.59,8, teine oli Edward Jõgi Valjala PK-st ajaga 3.01,6 ja kolmas Danel Tiirats SÜG-ist ajaga 3.09,6.

Juunioride vanuseklass (sünniaasta 1995 ja vanemad) jooksis samuti 1000 meetrit ja stardis oli vaid üks neiu – Kristi Alle Leisi keskkoolist, kes läbis distantsi ajaga 3.44,3. Noormehi startis kolm. Parimaks osutus Alar Leemet SÜG-ist ajaga 3.04,7 Romet Rauna (KG, aeg 3.08,8) ja Raigo Reimali (KG, aeg 3.31,8) ees.