Äikese ajal tõmba juhe seinast!

Äikesehooaja hakul räägib Elion Ettevõtete avalike suhete juht Annelis Rum, mida peaks ette võtma, et elektriseadmed kodus terveks jääksid.

Reegel number üks on vahest pistikud välja tõmmata.

Et kodused elektriseadmed oleksid kaitstud ja et nende katkiminekut vältida, palume inimestel äikesehoiatust kuuldes seadmed kõigepealt seinakontaktist välja tõmmata.

Samuti on väga oluline võtta välja ka telefoni- ja internetikaablid, kuna äikesekahjustus ja ülepinge võib tulla ka sealtkaudu.

Kui inimene ei pääse seinast tulevatele kaablitele ligi, siis palume kaabli ruuteri küljest lahti võtta ning ruuteri seinakontaktist välja tõmmata.

Need, kellel on teleri küljes ka antenn, peaksid ka antennijuhtme teleri küljest lahti võtma.

Oluline on oma koduseid seadmeid ise hoida ja need vajadusel kontaktist välja tõmmata just seetõttu, et ühegi seadme garantii äikesekahjustuse korral ei kehti.

Soovime muretut äikesehooaega ja palume oma koduste interneti-, telefoni- ja TV-ühenduste eest äikese ajal hoolt kanda.

Kirjutasime eilses lehes Leisis möllanud äikesetormist, kui ühes majas laamendas ka keravälk. Kui palju väljakutseid Leisist laekus?
Reedese tugeva äikese tõttu pöördus meie poole Leisi vallast 17 inimest, kelle pöördumise põhjuseks oli äikesest põhjustatud katkestus või mure oma koduste seadmete pärast.

Kas pikne kusagil mujal Saare maakonnas veel nii palju pahandust tegi või oli Leisi oma väljakutsetega esirinnas?
Saare maakonnas põhjustas pikne kõige rohkem muret just Leisi valla elanikele. Umbes kümme pöördumist oli ka Pihtla vallast.

Kui suured olid kahjustused?
Äikese korral on inimeste mureks peamiselt seadmete läbipõlemine või siis juhtmete õigesse pesasse tagasi ühendamine. Interneti-, telefoni- ja TV-teenus taastub reeglina pärast äikest automaatselt hiljemalt 30 minuti jooksul, kui elekter on tagasi, kuid mitte siis, kui juhtmed ei ole korrektselt tagasi ühendatud.
Seepärast on hästi oluline meelde jätta, mis juhe kuskohast välja tõmmati ja kuhu see tagasi panna.

Küsis Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 86 korda, sh täna 1)