Juba linnukesed väljas laulavad

17. mail toimus Salme rahvamajas juba üheksandat korda kooli hoolekogu algatatud heategevuslik kevadkontsert. Sel aastal oli võetud eesmärk toetada noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammis ENTRUM Salme kooli õpilaste ettevõtmist.

Nimelt, saanud teada, et uuest õppeaastast on meie koolis klasside asemel ainekabinetid, tuli mõte muretseda lukustatavad kapid, kus isiklikke koolitarbeid hoida. Parim viis raha kogumiseks on ahvatlevate küpsetiste valmistamine.
Nii ei kujuta enam ettegi, et mõni koolipidu võiks ilma kohvikuta toimuda. Hoolekogu liikmete ja lapsevanemate hõrgud koogid lausa kutsusid kohvikusse ja nii kogutigi raha lastele kappide muretsemiseks.

Kevadkontsert oli oma nime vääriline – tõeliselt kevadine. Nostalgiliselt kõlas II klassi luulepõimiku lõpus vana tuttav “Juba linnukesed väljas laulavad”. Kõik laulud, mida esitasid ansamblid, solistid või koorilauljad, olid kaunid ja rõõmsad.
Laval keerutasid rahvatantsijad oma uhkeid triibulisi seelikuid-jakke. Uusimaid moesuundi tutvustasid 8. ja 9. klassi modellid, moekunstnikud. Sekka törts rahvanalja ja mõni harras luulehetk.

Ühiselt veetud ettevõtmine õnnestus, sest laste silmis säras esinemislust ja raha kappide soetamiseks on lisandunud.

Merle Sillavee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 152 korda, sh täna 1)