Laenuleib ja õletuli ei kesta kaua (1)

Tänases lehes kirjutame sellest, et kohtutäiturid arestisid 1400 saarlase tulumaksutagastused kogusummas 11 miljonit eurot. Lisaks teade selle kohta, et pankrotis saarlasest kinnisvaraärimees, kes ennast Soomes peidab, on suutnud taas tekitada 21 000 euro suuruse võla Eestis.

Kuigi iga arestimise põhjus on erinev, on siiski tegemist ennekõike inimeste mõtlematu käitumise või siis hoolimatusega, mis lõppkokkuvõttes kalliks maksma läheb.

Loomulikult ei saa tehtut enam olematuks muuta ja nüüd tuleb maksta. Lausa hirmutavalt kõlavad selle taustal jätkuvad reklaamikampaaniad, mis kutsuvad üles kiirlaenu võtma. Intressimäär on aga ära toodud loetamatus kirbukirjas.

Inimlik on soov soetada laenuga eluase, mis oleks päris enda oma. Töökoha kadudes kaob aga korter või maja panga kurku ja selgub, et võlg jääb ikka alles.

Oma äri alustades tuleb arvestada võimalusega, et kõik ei lähe nii, nagu plaanitud, ja taas jäävad üles kohustused, millest ei pääse.

Vanasõna soovitab enne lõikamist üheksa korda mõõta. See talupojatarkus tuleb kasuks isegi meie kiiresti arenevas kosmoseriigis. Positiivne uudis on aga see, et pankrotti minna saab isegi korduvalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)