Lühidalt spordist

Mihkel Aksalu klubi tõusis Soomes liidriks

Saarlasest väravavahi Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoki sai Soome esiliiga viiendas voorus kirja 2 : 0 võidu Oulun Palloseura üle, mis tõstis klubi tabeliliidriks. Viiest mängust on kogutud 12 punkti. Teisel kohal paiknev KooTeePee on kogunud 10 punkti.

Jalgpallurid said karikavõistlustel vastased

Evald Tipneri karikafinaalil loositi 2013/2014. aasta karikasarja avaringi paarid. 1/64-finaalid toimuvad 4., 5., 6., 12. ja 13. juunil.

SJK Leisi mängib Põlva FC Lootosega Leisi staadionil,

FC Kuressaare mängib Kernu JK Kadakaga Kernu PK staadionil ja Saaremaa JK aameraaS pääses järgmisse ringi mänguta.

Gibraltarist sai UEFA liige

Londonis toimunud Euroopa jalgpalliliidu kongressil võeti rahvusvahelisse Saarte mängude assotsiatsiooni kuuluv Gibraltar organisatsiooni täieõiguslikuks liikmeks. 6,84 km² suurusest territooriumist sai seega 54. (ja ühtlasi väikseima rahvaarvuga) UEFA liikmesriik.

Gibraltar sai 1995. aastal kodustel mängudel hõbemedalid, kui finaalis kaotati 0 : 1 Isle of Wightile. Rohkem Gibraltar medalile enam jõudnud ei ole.

Jalgpallimeistrivõistlustel kuus meeskonda

Saaremaa 2013. aasta meeste jalgpallimeistrivõistlustele registreerus kuus võistkonda: FC Taritu, Torgu, Leisi JK, Kaarma SK, Kärla ja FC Smuuli.

Kolmapäevaku võitis Katarina Jee

Saaremaa merispordi seltsi kolmapäeval toimunud seeriavõistluse teisele osavõistlusele oli kohale tulnud kaheksa jahti.

Võistlus toimus ikka Suures katlas, seekord 4,4 meremiili pikkusel rajal. Tuul oli vaikne ja keerutav, ilm aga päiksepaisteline, nii et karastatumad võistlejad said särgidki seljast.

Finišiaegade võrdluses osutus kiireimaks Katarina Jee (kapten Mart Tamm) Kadri (Andres Haavel) ja Elli (Margus Hiet) ees.

Järgmine kolmapäevak sõidetakse 29. mail.

“TV 10 olümpiastardis” edukalt

“TV 10 olümpiastardi” vabariiklikul IV etapil Karksi-Nuias võitis Siim Sander Pärn Orissaarest nooremate poiste kettaheites 33.33-ga esikoha, palliviskes oli võitja Kaarel Kolter Mustjalast 57.45-ga.

Vanemate tüdrukute 600 m jooksus sai Kaili Nurk Leisi keskkoolist 1.42,23-ga teise koha, kettaheites tuli Airike Kapp Saaremaa ühisgümnaasiumist 35.36-ga kolmandale kohale.

Saarlased osalesid teatejooksudes

Eesti teatejooksude meistrivõistlustel Viljandi staadionil sai KJK Saare (Johannes Treiel, Karl Jakob Toplaan, Genert Allikmaa, Hendrik Lillemets) poiste B-klassi 4x 110 m tõkkejooksus ajaga 1.11,01 5. koha.

Meesjuunioride 4x 100 m jooksus oli Saare (Kerdo Jakunin, Jaan Martin Raik, Alar Leemet, Rauno Liitmäe) 45,28-ga üheksas. 4x 400 m jooksus said Kerdo Jakunin, Jaan Martin Raik, Alar Leemet ja Rauno Liitmäe ajaga 3.37,41 5. koha.

Sarma seeriajooksul oli kavas 3000 m

JK Sarma 20. mail joostud 3000 m seeriajooksus olid meestest parimad: 1. Raigo Saar, isiklik rekord 10.25,4; 2. Timo Müür 10.40,4; 3. Janno Saamer 11.15,3.

Meesveteranid: 1. Kalev Õisnurm 10.22,0; 2. Indrek Matt 11.20,7; 3. Aarne Hõbelaid 12.13,0.

Naistest tegi väga tugeva jooksu Annika Vaher, joostes

uueks isiklikuks rekordiks 11.32,6 ja tasuks oli esikoht. Teine oli Taimi Kangur ajaga 12.26,9 ja kolmas Maris Talvik ajaga 13.17,4.

Noormeestest oli esimene Paul Kolk ajaga 12.48,4.

Kaarel Ernits seitsmes

Eelmisel nädalavahetusel Lätis Jekabilsis toimunud noorte (U18 ja U20) mitmevõistluse Balti maavõistluse võitis Eesti noortekoondis.

Eesti noortekoondis kogus 63 993 punkti, teiseks jäänud Läti noored said kokku 57 904 punkti ja Leedu noortekoondise üldsummaks jäi 49 803 punkti.

Saarlane Kaarel Ernits sai 8-võistluses 4746 punktiga 7. koha.

Ebbe-Liisa Sõnajalg Ruilas võidukas

Takistussõiduvõistluse Ruila kevadtuur teise võistluspäeva põhisõidu, parkuuri kõrgusel kuni 140 sentimeetrit võitis Ebbe-Liisa Sõnajalg hobusel Trooja.

Ruila kevadtuur on Eesti ainus tuuri-tüüpi ratsavõistlus, kus võistlused toimuvad kahel järjestikusel nädalavahetusel ning hobused ja sportlased jäävad vahepealseks ajaks võistluspaika.

Kajupank ja Eichfuss on kossukoondise kandidaadid

Eesti meeste korvpalli rahvuskoondis alustab tänavu suvel 2015. aastal Ukrainas toimuva EM-i finaalturniiri kvalifikatsioonimänge.

Rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk nimetas kandidaatidena 18 nime, kelles 6 mängis möödunud hooajal klubikorvpalli välismaal. Kandidaatide nimekirjas on ka Indrek Kajupank ja Timo Eichfuss.

Ühiste saalitreeningutega alustab koondis 8. juulil. Esimesed kontrollmängud on plaanis 19.–21. juulil, kui Eesti osaleb Austrias toimuval turniiril, kus vastasteks on võõrustaja Austria ning Ungari ja Bulgaaria.

Krossisõitjatel olid edukad stardid

18. mail toimus Kihli motokrossirajal TOP 200 sarja võistlus, millest võtsid osa ka Orissaare sõitja Rogert Room ja Orissaarest pärit Raimo Koppel.

Rogert Room oli tõstetud kõige tugevamasse – MX1-klassi. Sellest kujunes tõsine proovilepanek, kuna MX1-klassis sõidavad sarja kõige kiiremad.

Vaatamata raskustele õnnestus Roomil kokkuvõttes saavutada 11. koht, mis MX1-klassi konteksti silmas pidades on arvestatav tulemus. Orissaare sõitja ambitsioonide foonil on oodata kõrgemaidki tulemusi. Seda enam et tsikli tehnilised probleemid on Suzuki mootorrataste Eesti esinduses Ramos professionaalide käe all kõrvaldatud.

Raimo Koppel saavutas oma Hondal MX C klassis 14. koha.

Siim Ennemuist aitas koondisel võita

Eesti meeste võrkpallikoondis, mille esikuuikusse kuulus ka Siim Ennemuist, võitis Rakveres mängitud MM-valikturniiril esikoha. Valgevene võideti 3 : 1, Taani alistati 3 : 0 ja Lätile kaotati 2 : 3.

Eliisa Peit oli koondise koosseisus Lätis võidukas

Eesti võrkpalli koondnaiskond, kuhu kuulus ka saarlanna Eliisa Peit, võitis Daugavpilsis maailmameistrivõistluste esimese ringi valikturniiri. Eesti alistas Läti, Islandi ja Leedu 3 : 0.

Volleneiud Tartus teised

Tütarlaste U-16 vanuseklassi Tartus toimunud Eesti meistrivõistlustel saavutas kuldmedali Tartu SS Kalevi I võistkond, Saaremaa spordikool oli teine ja Kohila võrkpalliklubi kolmas.

Tartu ja Saaremaa tüdrukud võitsid turniiri jooksul parimatena kuus ja kaotasid ühe mängu, kuid omavahelise kohtumise 2 : 0 paremus tagas esikoha Tartu võistkonnale.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Saaremaalt Gerli Gull. Spordikooli naiskond mängis koosseisus: Ketlin Mäeorg, Helina Magus, Laura Maria Jõgi, Tea Tambur, Jane Treima, Gerli Gull, Daigi Lest, Brigita Tool, Kadri Aru, Agnes Paju, Ly Holmberg.

Pöidel toimus orienteerumisneljapäevak

Pöide orienteerumisneljapäevaku võistlusklasside võitjateks osutusid Keidi Keerberg, Geivi Lember, Maris Lepik, Maarika Saks, Ene Kalm, Jan-Markus Laanet, Kaspar Kaseväli, Margus Antonov, Karl-Martin Lember, Erik Keerberg, Arvo Eensaar, Paul Poopuu ja Toivo Lempu.

Lohesurfi maraton

Laupäeval sõidetud lohesurfi Saaremaa meistrivõistluste kolmandal etapil oli kavas maraton.

Tehumardi–Läätsa–Tehumardi ringil läks esikoht Laulasmaa surfiklubile, mille esindaja Martti Ainola tõusis võiduga ka Saaremaa MV üldliidriks. Maratonis järgnesid talle Mikk Tuisk (Saaremaa Lohesurf) ja seni koos Ainolaga üldarvestuses liidrikohta hoidnud Kaur Filippov (Miniloots).