Pidula mõisakompleksil on puhkekohana tulevikku

KOOSTÖÖ TAGAB EDU: Mõisa müügi- ja turundusjuht Janne Vakker (vasakul) ja sisearhitekt Kadri Pärtelpoeg kinnitasid nagu ühest suust, et edu tagab vaid koostöö.
TÕNU VELDRE

Tänavusest aastast külalisi võõrustav Pidula mõis uueneb päev-päevalt. Neil päevil sai valmis külalistemaja juurdeehitis – talveaed või teisisõnu palmimaja.

Esimesed kolm palmi on tellitud ja peaksid juba peatselt seda kena klaasist majaosa kaunistama. “Paljud nimetavad seda klaaskarbiks, aga üks uus asi peabki niisugune olema. Ma ei tea, kas Saaremaal kusagil palmid kasvavad, igatahes Pidulas paneme esimesed palmid seda aeda kaunistama,” ütles mõisahärra Vesa A. Lappalainen.

Pidulas on omapärane aura, mis nagu magnet inimesi renoveeritud mõisasse puhkama tõmbab.

Mai lõpus kutsus Lappalainen külalistemaja uudistama ja ühtlasi konsultandiks ettevõtjast ratastoolimehe Jüri Heinlaiu. ” Tema soovitusi me arvestame just selles osas, kuidas liikumispuudega inimesed saaksid WC-s toimetada,” mainis Lappalainen.Mõisa keldrikorrusel on kaks suuremõõdulist haruldast maali. Neil on kujutatud revolutsioonijärgse Nõukogude Venemaa olustikku. Neidki eksponeeritakse külalistele.

Sisearhitekt Kadri Pärtelpoeg ütles, et klapp omaniku, arhitekti ja ehitajate vahel on päris hea. “Otsused võtame vastu koos. Püüame hea tulemuse nimel anda endast parima. Praegu teeme mõisahoone õppekööki. See peaks sügiseks valmis saama. Arhitekti jaoks on see ka suur väljakutse,” rääkis sisearhitekt Pärtelpoeg.

Arhitekt toonitas ka seda, et v

äliskuju peaks kõikidel vanadel majad säilima. “Sisseseade on neis aga ikkagi uus. Päris nii ei saa ju toimetada, nagu muiste. Millal kogu kompleks ükskord kõik valmis saab, seda ei oskagi öelda. Teeme jupikaupa. Kui üks osa valmis, siis võtame järgmise ette,” selgitas Pärtelpoeg.Kõige suuremahulisemad tööd sei

savad Pärtelpoja sõnul ees mõisa peamajas. Kuigi seal on viimastel aastatel toimunud mitu kontserti ja majas on tehtud filmi (“Ruudi”), näeb sisearhitekt hoone renoveerimist pika ja keeruka ettevõtmisena.Kadri Pärtelpoja meelest on Pidulas omapärane aura, mis nagu magnet inimesi renoveeritud mõisasse puhkama tõmbab. “Mõisa parkki on müstiline. Seda

peab ise nägema. See on ilus ja hästi säilinud. Vaikne ja rahulik paik. Siin saab omaette olla ja oma mõtteid mõelda,” võttis Pärtelpoeg Pidula võlud kokku.Pidula mõisa müügi- ja turundusjuht Janne Vakker näeb mõisa kui puhkekoha potentsiaali. Tõsi, sissetöötamine võtab aega, kuid algus on siiski paljutõotav. “Oleme avatud kõigile. Jahiseltskonnad Soomest on siin käinud ja meiega rahule jäänud. Otsime ise kliente ja meidki on juba märgatud,” märkis Janne Vakker.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 947 korda, sh täna 1)