Teekond matustele lõppes maanteekraavis (FOTOD) (10)

JUHT VÄSIS: Politsei andmeil põhjustas raske õnnetuse juhi väsimus. Samas oli ka kiirus reedel Kuivastu–Kuressaare maanteel teetööde tõttu piiratud 70 kilomeetriga tunnis. Nädalavahetusel oli see piirang asendatud soovitusega sõita 50 km/h.
Sander Ilvest

Tallinnast tulnud ja Tiirimetsas toimunud matusele rutanud perekond sattus reede õhtul Orissaare vallas Tagaverel liiklusõnnetusse, kui juht väsimusest tähelepanu minetas.

Avariipaiga kõrval elava Laivi sõnul riisus ta parajasti maja taga lehti, kui miski tegi õhus kaks ringi ja maandus nende aia äärde. “Mõtlesin algul, et lennuk kukkus meie õue,” kirjeldas ta õhtul kella kaheksa ajal juhtunut.Laivi ei jõudnud veel auto ligigi minna, kui parvlaevalt tulijate autod peatusid ja juba sikutati avarii teinud auto tagaistmelt üks vanem naine välja. “Nägu oli tal verine,” kirjeldas pealtnägija.43-aastase mehe juhitud sõiduauto Peugeot 307 kaldus vasakule teeservale, põrkas vastu laternaposti ja rullus üle katuse. Tagaistmel istunud 72-aastane naine sai vigastada ja viidi Kuressaare haiglasse. Sõiduki juht ning kaasreisijaina sõidukis viibinud 16-aastane noormees ja 18-aastane neiu said põrutada ning neile anti esmaabi.

Juht oli kaine ja omas vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust. Teelõigule olid paigaldatud kiirust piiravad märgid “70 km/h” ja “Teetööd”.

Esialgsetel andmetel oli õnnetuse põhjuseks juhi üleväsimus, edastas politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht.

Ühes peatunud autos oli arst, kes katsus kannatanul pulssi. Kui palju reisijaid autos täpselt oli, jäi esialgu arusaamatuks, sest lisaks teel olnud autode inimestele jooksid paugu peale kohale ümberkaudsed naabrid.

Laivi abikaasa Heiki vaatas parajasti televiisorit ja tõmbas juhtme seinast välja, sest arvas, et kõueilm on tulemas. Mehe sõnul rammis auto veel tänavavalgustuse posti pikali.

Kui avarii teinud autole pühapäeval järele tuldi, kuulsid Laivi ja Heiki asjaosalistelt, et seltskond oli Tallinnast teel Tiirimetsa matustele. Mis temaga Tagaverel täpselt juhtus, juht seletada ei osanud.

Tegemist oli siiski õnneliku õnnetusega, sest asjaosaliste luud jäid terveks. Majaperemees Heiki arvas, et kui tavaliselt pannakse kirikusse napi pääsemise puhul küünal, siis nüüd võiks panna koguni kaks, sest auto saab aja jooksul uue ja post aetakse püsti, aga tervist või inimelu ei anna keegi tagasi.

Sel kohal on ennegi avariisid juhtunud. “Üks aasta tuli auto meie hoovi ja siis jälle naabrite juurde,” rääkis saare peamaantee ääres asuva maja perenaine. Tõsiselt viga pole õnneks keegi veel saanud.

Peremees Heiki lisas, et liiklusmärkidest tuleks siiski kinni pidada. “Ega’s neid naljapärast tee äärde panda,” kurjustas ta kihutajatega.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 033 korda, sh täna 1)