Abruka vanast elektrijaamast saab päästemaja

PÄÄSTEMAJA-TEHNIKAKESKUS: Kas vana elektrijaam, kus saare tuletõrjeauto juba praegu hoiul, pärast renoveerimist just sellist nime kandma hakkab, on veel vara öelda. Üks on selge, abruklased, ka saarevaht Rein Lember tunnevad maja kordategemisest heameelt.
Foto: Egon Ligi

Aastakümneid Abruka elektrijaamana tuntud hoones on praegugi varju all saare tuletõrjeauto. Samas seisavad seal nagu muuseumieksponaadid saareelanikele elektrit tootnud diiselmootorid.

“Pärast renoveerimist peaks vanast diiseljõujaamast saama Abruka päästemaja-tehnikakeskus. Eesti Energia müüs selle hoone vallale,” rääkis Kaarma valla arengu peaspetsialist Aare Saar.

Saare sõnul saab remonditud hoones hoida peale tuletõrjeauto veel mootorsaani, amfiibsõidukit ja teisi saareelus vajalikke tehnilisi vahendeid.

“Väikesaarte programmile oleme teinud eeltaotluse. Kui see heaks kiidetakse, siis teeme aasta lõpus taotluse EAS-ile. Loodame, et meie ettevõtmist rahastatakse. Järgmisel aastal saaksime ehitustöödega alustada,” hindas arenguspetsialist olukorda.

Saarel ei ole praegu ka vedelkütuse tanklat. Asjaajamise tulemusena saab Abroga Abrukale küll kütust vedada, kuid tankla tagaks suurema kindlustunde.

“Aluse kipper Kaupo Heinlaid tegi läbi vastava koolituse ja sai loa ohtliku kauba vedamiseks. Sellele vaatamata on kütusevedu väikese reisiparvlaevaga ikkagi tüütu. Tore, kui Abrukal oleks üks mahuti bensiini, teine diislikütte jaoks. Väike tankla võiks asuda sadama lähistel. Läbirääkimised selle rajamiseks praegu käivad,” andis Aare Saar teada.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)