Kuressaare soojusenergia hind on pisut langenud (1)

Seoses koostootmisjaama käivitamisega vaatas AS Kuressaare Soojus üle ka kehtiva soojusenergiahinna, mis 1. maist on mõnekümne sendi võrra madalam kui enne.

Kui varem oli soojusenergia käibemaksuga müügihind Kuressaare võrgupiirkonnas 53,83 EUR/MWh, siis alates 1. maist on soojusenergia hind 53,39 EUR/MWh.

Kuressaare Soojuse juhatuse liige Paul Leemet ütles, et seoses koostootmisjaama valmimisega vähenes soojusenergia tootmisel kütteõli kasutamine ja hakkpuidu osa soojatootmisel suurenes 95 protsendile. Kuna hakkpuidu hind praegu eeldatavasti ei tõuse, siis lähema poole aasta või aasta jooksul peaks praegune hind kehtima jääma.

Leemet lisas, et ka varem pole hakkpuidu hinnal järske kõikumisi olnud ja ehkki pikema perioodi vältel on hakkpuit mõnevõrra kallinenud, siis viimasel paaril aastal on küttepuidu hind püsinud sisuliselt muutumatuna.

Nii hakkpuidu kui ka soojusenergia hinda Kuressaares mõjutab edaspidi suuresti asjaolu, milline nõudlus valitseb puidu järele Skandinaavias ja Euroopas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 177 korda, sh täna 1)