Ly ja Jüri Link jätsid Orissaare kooliga hüvasti (6)

VIIMANE KOOLIKELL: Eilne lõpuaktus jäi viimaseks ka õpetajatele Ly ja Jüri Lingile.

Orissaare gümnaasiumi õppeaasta lõpuaktus oli eile tavapärasest kurvem, erilisem ja meeldejäävam. Nimelt helises viimane koolikell 40 aastat koolis kehalist kasvatust andnud õpetajatele ja treeneritele Ly ja Jüri Lingile.

“Kooli jaoks on see kurb teema,” ütles kooli direktor Peeter Hansberg aktusel, lisades, et Ly ja Jüri on kauaaegsed õpetajad, kes on õpetanud väga paljusid, sealhulgas ka praeguste õpilaste vanemaid ja õpetajaid.
Valju ja pikalt kestva aplausi saatel andis direktor tublidele töötajatele üle sümboolse, olnud aegu meenutava kingituse – kaks suurt koolikella.
Pärast aktust jooksis hinnatud õpetajatele järele abiturient Merily Porovart, kes luges neile imeilusa luuletuse, tänades neid selle eest, et nad on õpilaste jaoks olemas olnud, ja kinkis isetehtud võtmehoidja.
“Nad on maailma kõige sõbralikumad inimesed,” iseloomustas Merily õpetajaid Linke. “Nad näevad probleemidele alati lahendusi, võib-olla mõnikord veidi omamoodi, ja kergejõustikuvõistlustel on nad alati kõige lahedamad kaaslased,” ütles Merily, kelle sõnul õpetasid Ly ja Jüri mitte ainult teooriat ja koolitarkust, vaid ka seda, kuidas elus hakkama saada.
Ly Link tunnistas, ise pisaraid pühkides, et ehkki nad harjutasid töölt ära minemise mõttega end aasta aega, on ikkagi kurb. “Võtame seda asja siiski rahulikult,” märkis ta, lisades samas, et pole õieti nagu aegagi selle peale mõelda olnud, kogu aeg on kiire olnud.
Laupäeval oldi valdade võistlustel, pühapäeval Hiiumaal saarte mängudel, esmaspäeval algklasside spordipäeval, eile ja täna “TV 10 olümpiastardi” võistlustel. “Võib-olla kui jaanipäev kätte tuleb – aga siis tulevad lapsed ja lapselapsed, keda on kokku kuus,” naeris õpetaja Ly.
Küsimusele, mis on teda nii pikka aega selles ametis hoidnud, vastas Ly Link, et mingi hasart ja see, et abikaasa Jüri tema kõrval oli. See andis näiteks ka võimaluse lastega rohkem mööda võistlusi käia.
“Samas, kui siia tulime, olime noored ning me oleme koos kasvanud ja vanaks saanud. Selles mõttes on meil hästi olnud,” sõnas Ly Link. Tema sõnul on ka nende oma kolme last kasvatanud põhiliselt Jüri.

Seda, kui palju õpilasi nende käe alt läbi käinud on, ei osanud Lingid öelda. Ly ja Jüri õpilastest on näiteks sportlane saanud Kaie Kandist, Erik Talu on jõudnud eelolümpiale.
Pensionipõlve plaanivad Lingid veeta Lümanda vallas Jõgela külas, kus Jüri hakkab tegema puidutööd ja Ly saab aias toimetada. Mõlemad kinnitasid, et nende südamesoov on, et need traditsioonid, mis Orissaare koolis on, elaksid edasi. Jüri Link sõnas muhedalt, et asendamatuid ju ei ole.
Sander Ilvest
VIIMANE KOOLIKELL: Eilne lõpuaktus jäi viimaseks ka õpetajatele Ly ja Jüri Lingile.
Sander Ilvest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 954 korda, sh täna 1)