LAULUPIDU: Kontsert ja senine ajalugu pannakse “purki”

Nagu ilmselt juba märganud olete, on tänavuse laulupeoga seotud palju ümmargusi tähtpäevi. Sündmuste suurejoonelisus lausa nõuab oma loo jutustamist ja jäädvustamist. Head sõbrad, meil on rõõm teatada, et tänu Eesti rahvakultuuri keskuse toetusele on see kõik teoks saamas.

Koostöös laulupeokomisjoni, Saaremaa muuseumi ja Margus Mullaga on MTÜ-l Saaremaailm valminud kaheosalise laulupeofilmi projekt. Selle esimene osa võtaks mälestustes kokku Saaremaa laulupidude ajaloo ja teine osa jäädvustaks pidu ennast. Koostöösse on kaasatud ja kaasatakse veelgi inimesi, kel on pikaajalisi kokkupuuteid laulupidude traditsiooniga või kes on juba tegelenud laulupidude uurimisega. Oma mälestusi on meiega lubanud jagada näiteks Heinrich Männa, Linda Laht, Tiit Köster ning ajaloo-alaseid teadmisi Õilme ja Raul Salumäe.

Kindlasti pöördume veel nii mõnegi targa inimese poole.

Siinkohal kutsuksin üles teid, kel on kodus hästi säilinud ja kõnekaid fotosid, kirju, noote varasemast laulupidude ajastust või näiteks filmilinte viimastest aastakümnetest. Kui tunnete, et asi on seda väärt, siis palun võtke minuga kiiremas korras ühendust telefonil 56 986 981. Samuti võib mulle kirjutada, kui tahate jagada mõnd ekstravagantsemat seika, meiliaadressil maris.rebel@gmail.com.

Film riputatakse üles Saaremaa rahvakultuuri seltsi ja MTÜ Saaremaailm kodulehele ning see jääb kõigile vabalt kättesaadavaks.

Kuigi filme saab näha ka tasuta, on filmile kavas valmistada duubel-DVD ilupakend, mida oleks tore kinkida nii sõbrale kui ka saata pakiga neile, kes kaugel. Kinkepakendit on ilmselt võimalik soetada tulevikus turismiinfokeskuse kaudu, sest filmi saab käsitleda ka maakonna mainekujundusliku osana. Sellekohase info anname kindlasti edasi kohalikus meedias.

I osa, Saaremaa laulupidude ajalugu, on mälestuste ja meenutuste film ning mõeldud kasutamiseks nii koolidele kui ka lihtsalt ajaloo- või just koorilaulutraditsiooni huvilistele.

II osa, Saaremaa 50. laulupidu, sisaldab juubelikontserti täies mahus ning on mõeldud nii kõigile asjaosalistele kui ka neile, kes tänavusele peole tulla ei saa.

Seega, armsad pidulised, olgem siis tänavu eriti ilusad – kunagi ei tea, millal võite sattuda kaamerasilma ette. Ärge unustage ka seda, et mida rohkem meid kokku saab, seda uhkem see ekraanil paistab!

Kohtumiseni 8. juunil Kuressaare lossihoovis!

Maris Rebel,
MTÜ Saaremaailm projektijuht,
laulupeokomisjoni liige

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)