LAULUPIDU: Omatehtud pillil tunned enam tema hinge

Leisi VäRKS on korraldanud üle-eestilisi pärimus-pillimeisterdamislaagreid alates aastast 2000. Oleme võtnud oma eesmärgiks säilitada vanade meistrite oskusi, jagada kogutud teadmisi ning tuua huvilised esivanemate varasalve juurde – õppides valmistama rahvapille, nendel mängima, omandama erinevaid käsitöövõtteid, laulma vanu laule, tantsima seltskonnatantse ja mängima laulumänge, jutustama lugusid jpm.

Meilt alguse saanud teadmised on edasi kasvanud kogu riigis populaarseks saanud pillimeisterdamislaagrites Läänemaal, Raplamaal, Ida-Virumaal, Setomaal.

Ka Leisi keskkooli õpilastel on olnud juba 15 aastat võimalus õppida mängima erinevaid rahvapille. Alustasime 1998. aastal vaid rahvakandleõppega, aastast 2001 on õpitavate pillide hulk täienenud aga igal aastal ühe uue rahvapilliga.

Leisi pillimeisterdamislaagrites on valminud väikekandled, torupillid, vile- ja parmupillid, hiiukandled, võrutrummid, laekapillid ehk laulukandled ehk moldpillid, karjapasunad, põispillid, väikesed viled, linnupillid, lokupillid. Mulluses laagris valmistati reasvilesid.
Meie laagrites aastate jooksul valminud pillid on näha Saare maavalitsuses laupäeval enne pillipidu.

Leisi laagritest on sirgunud mitmeid tublisid pillimeistreid, kes jätkavad õpitud tarkuste edasiandmist. Meie saare parim pillimeister Mart Aardam on meisterdanud ise mitmeid rahvapille ja juhendanud laagrites paljusid teisi nii saartel kui ka suurel maal.

Augusti esimesel täisnädalal korraldame Mart Aardami juhendamisel oma valla ja maakonna rahvale mõeldud laagri, kus valmistame väikekandleid. Kui soovid, et ka sinul oleks oma pill, ja tahad tunda tunnet, mis on OMA pilliga mängides – tule Leisi laagrisse, tule koos lastega!

Leisi Värks

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)