Juhtkiri: Milleks lõhkuda toimivat süsteemi?

Riigigümnaasiumide loomiseks koostööettepanekuid ootav haridusministeerium sai Kuressaare linnavalitsuselt selle asemel hoopis ninanipsu – siinne rahvas ei soovi sugugi olemasolevat ja hästi toimivat koolivõrku lõhkuda.

Abilinnapea Tiina Talvi teatas minister Aaviksoole saadetud kirjas, et linn on isegi vajadusel valmis vastu võtma kõik maapõhikoolide lõpetajad – kui Leisi keskkool või Orissaare gümnaasium seda enam tegema ei peaks.

Viimane suur muudatus siinsel haridusmaastikul oli Kuressaare põhikooli sulgemine, õigemini liitmine Kuressaare gümnaasiumiga. Kuigi see paljudel veel värskelt meeles seisab, on olukord haridusmaastikul praegu rahulik. Olemasoleva koolivõrguga ollakse rahul, pakutava haridusega samuti. Ka koolimajad on korras – sinna on ka linn pannud kena kopika.

Seega vaevalt kellelegi meeldiks, kui toimiv süsteem äkki lõhutaks ja asendataks uuega, mille mõttekuses kahtleb isegi suur osa haridustegelasi. Kinnitavad ju Kuressaare koolijuhidki: meie linna selline mudel, kus põhikooliõpilased ühte koolimajja kokku aetaks ja gümnasistid teise, ei sobi.

Ja kuidas jääks reformi järel selle “oma kooli tundega”, mis saab tekkida vaid aastatega ning mis ehk mõndagi noort mandrile õppima minemise asemel kodusaarel hoiab?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 260 korda, sh täna 1)