Pöide vald aasta õpetajat valima ei hakka

Pöide vallavolikogu jättis oma 29. mai istungil vastu võtmata aasta õpetaja statuudi, sest volikogu liige Andres Hanso laitis aasta õpetaja valimise maha.

“See ei too lasteaia- ega koolipersonali sekka muud kui kadedust, pealekaebamist ja altkulmuvahtimist,” põhjendas Hanso volikogus oma seisukohta. Ta lisas, et on kaua aega koolis töötanud ja teab, et igasuguste mõõdikute sisseseadmine õpetajate töö hindamiseks on tegelikult võimatu.

“Õpetaja töö on kunst,” ütles Andres Hanso Saarte Häälele, avaldades arvamust, et selle õpetaja, kes paistab silma oma toimekusega, tulemused ei pruugigi olla nii head kui õpetajal, kes teeb oma tööd vaikselt, järjekindlalt ja püsivalt. “Õpetaja töö tulemused ei paista välja ühe või kahe aastaga, vaid võib-olla alles 10 või 20 aasta pärast,” nentis Hanso, tunnistades, et ei tema, kooli hoolekogu ega keegi teine ole jumal, kes ütleks, milline õpetaja on teistest palju parem.

Üks põhjus, miks mitte valida aasta õpetajat, on Hanso sõnul ka see, et Pöide vallas on aastaid valitud aasta tegijat, kelleks on nii mõnigi kord osutunud ka õpetaja. “Aasta tegijast meile täiesti piisab,” märkis ta.

Pöide valla aasta õpetaja statuudi määruse eelnõu esitas volikogule vallasekretär Maire Käärid. Eelnõu poolt ei hääletanud ükski volikogu liige.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)