Juhtkiri: Kopteriplats libiseb käest (9)

Kuressaare haigla kauaoodatud kopteriplatsi valmimine on takerdunud vaidlustesse. Planeeritava platsi läheduses kinnisvara omava endise Saare maavanema Toomas Kasemaa vastuväited planeeringule võivad kopteriplatsi valmimise kaugesse tulevikku lükata. Kasemaa vastuväited on mõnes mõttes mõistetavad, teisalt jällegi tundub, et ristisõda on ette võetud vaid sõdimise enda pärast.

Kopter on haigla taha lennanud juba aastaid ja seni pole ümberkaudsetelt elanikelt ühtegi vastuväidet kuuldud. Tekib küsimus, kas seni pole siis müra olnud?

Teiseks tekib küsimus, kus on kuuleka kodaniku ja endise maavanema Toomas Kasemaa silmad seni olnud. Kopter lendas haigla taha ka Kasemaa maavanemaks olemise ajal ja asjatundlik maavanem oleks võinud juba toona sellele probleemile tähelepanu pöörata. Miks maavanem siis sõna sekka ei öelnud?

Saarte Hääl leiab, et vaadata tuleks probleemi kahte poolt. Kas on vaja oma vaidlemistega pilli lõhki ajada, arvestades, et kopteriplatsi rajamine võib otsustada nii mõnegi kodaniku ellujäämise. Samas, kui Kasemaa väited vastavad tõele, tuleks Eestis sertifitseerida kõik kopteriplatsid ja see on juba suurem ettevõtmine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 619 korda, sh täna 1)