Orissaares selgusid maakonna meistrid lamades surumises

1. juunil toimus Orissaare spordihoones teist korda klassikalise lamades surumise võistlus Saaremaa meistri tiitlile.
Saaremaa II lahtistele meistrivõistlustele lamades surumises oli kohale tulnud pea kogu Eesti jõutõsteparemik – eelmise aasta kõrge tase sai sel korral tublisti ületatud.

Rammu näitasid lisaks kõrgelt auhinnatud tõstjatele alles oma jõutõstekarjääri alguses olevad ja veel mitte nii tituleeritud sportlased.
Võistluste patroon oli ka seekord Saaremaa jõusaalialade eestvedaja Jaan Salu, kes ürituse läbiviimisel ka ise aktiivselt osales, olles kohtuniku rollis.

Peakohtuniku ametit pidas võistlust isiklikult väisanud Eesti jõutõsteliidu (EJTL) president Kaido Leesmann.
Liidu president tõdes võistluse avakõnes, et seesugust tugevat jõutõstjate plejaadi ei õnnestu alati silmata isegi Eesti meistrivõistlustel.
Sama meelt oli ka Jaan Salu, kes oma avasõnades tõstis esile kohal olnud surujate tublisid auhinnalisi saavutusi erinevatelt tiitlivõistlustelt – Euroopa ja maailma meistrivõistlustelt.

Saaremaa lamades surumise meistrid selgitati välja kaheksas kategoorias. Saaremaa meister naiste arvestuses on tallinlanna Laura Laan, kes surus sirgetele kätele 72,5 kg (naistest suurim Wilksi punktide arv ja surutud raskus).

Parim saarlane abso- luutarvestuses (Wilksi punktide alusel, 155 kg) on Gunnar Kuusnõmm. Absoluutarvestuses sai ta 4. tulemuse.
Võistluse absoluutvõitjaks osutus tallinlane Argo Erit, kes surus 215 kg.

Võistkondlikus arvestuses (individuaalarvestuse Wilksi punktide summeerimise teel) võitis Tallinna võistkond, teisele kohale platseerusid vennad Kuusnõmmed. Kolmandaks tulid Tartu mehed.

Võistluse järel jagus Kaido Leesmannil kiidusõnu korraldajate aadressil. Rahulolu ürituse korraldusega tekitas liidu presidendis mõtte korraldada ka jõutõstmise Eesti meistrivõistlusi Orissaares.

Seda küsimust asub arutama EJTL-i juhatus. Loodame, et alajuhtide otsus on saarlaste jaoks positiivne. See võistlus annab Saaremaa jõutõstmisele palju.

Raimo Tamm

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 565 korda, sh täna 1)