Ettevõtjad on Saaremaa märgi omaks võtnud (1)

Fotol Ahti Kurise

Läinud aasta lõpul alustatud Saaremaa ühisturundamise projekt, milles etendab otsustavat rolli Saaremaa bränd ehk oma märk, on korralikult käima läinud.

Ehtsaid saaremaiseid tooteid teistest eristava sinise märgikese on praeguseks kasutusele võtnud 32 ettevõtet, ühingut. Teiste seas sellised suured tootjad nagu näiteks Nantecom Saaremaa Delifood, Saaremaa piimatööstus, Saaremaa lihatööstus, aga ka väiksemad tegijad nagu Mustjala Mustard, Mamsli pirukapood jt.

Märki on otsustanud kasutama hakata ka Georg Otsa spaahotelli restoran ja Kuressaare kuursaali restoran Ku-Kuu. Nemad on märgi pannud oma menüüs nende roogade kõrvale, mis on valmistatud Saaremaa toiduainetest. Samuti on Saaremaa ehtsa toote märk kantud uutele parvlaevadele. Seda mitte põhjusel, et laevad ise oleksid Saaremaal ehitatud, vaid selleks, et saarele tulijad teaksid juba väina ületades – saarele jõudes maksab poest otsida just selle märgiga kvaliteetseid kohalikke tooteid.

Ettevõtmise käima tõmmanud Saar-te koostöökogu brändijuhi Ahti Kurise sõnul saab sellise sooja vastuvõtu üle vaid rõõmu tunda. “Praegu on väga hea meel tõdeda, et ettevõtjad on asjaga kaasa tulnud ja märgistavad oma tooteid rõõmuga,” tähendas Kuris. “Ka kasu tarbijale on tuntav, sest järjest enam on seeläbi Saaremaa oma kaupa kauplustes ära tunda.”

Kuris soovitas inimestel nt Selveris lahtiste silmadega ringi vaadata, et kas saaremaist kaupa on nüüd lihtsam ära tunda. Viidad märgile ja Saaremaa oma toodetele on kauplustes täiesti olemas. “Tihtipeale arvame, et teame, mida meil Saaremaal tehakse, aga kaubaküllus on siiski niivõrd suur, et praegu on ehk juba lihtsam Saaremaa kaupa üles leida,” märkis Ahti Kuris.

PRIA andis Saarte koostöökogu ühisturundusprojektile kauaoodatud jah-sõna läinud sügisel. Teisisõnu tähendaski see, et juba olemasoleva ja ettevõtjaile meelepärasemaks kujundatud Saaremaa brändi töölerakendamist rahastati 99 990 euroga. Eile tegi Ahti Kuris märgi edukast töölehakkamisest ettekande ka koostöökogu üldkoosolekul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)